شناسهٔ خبر: 8846 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیر امور ناشران شرکت سمات اعلام کرد:

ورود بیش از ۶ هزار نفر به فرآیند خرید خانه با معامله ۲۳۰ هزار برگه تسهیلات مسکن

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه مدیر امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: در معاملات هفته گذشته فرابورس، تعداد ۶ هزار و ۱۶۴ نفر با خرید ۲۳۰ هزار و ۴۴۲ برگه حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن وارد فرایند خرید مسکن شدند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سمات، مطهره مروج گفت: در معاملات هفته گذشته فرابورس، تعداد ۶ هزار و ۱۶۴ نفر با خرید ۲۳۰ هزار و ۴۴۲ برگه حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن وارد فرایند خرید مسکن شدند.

مدیر امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) افزود: حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به پنجم تیرماه ۲۷۲ هزار و ۶۵۳ مرتبه و مجموعا ارزش معاملات این اوراق ۲۰۰ میلیارد ریال بود.

وی انجام معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن را از سال ۸۹ و در شرکت فرابورس ایران اعلام کرد و ادامه داد: تاکنون بیش از ۸۵۰ هزار نفر از طریق بازار سرمایه خانه‌دار شده‌اند. هم اکنون بیش از۲۰ اوراق در این شرکت معامله می‌شود.

به گفته مروج سقف پرداخت تسهیلات خرید و تعمیرات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال و مدت بازپرداخت تسهیلات ۱۲ سال تعیین شده است.

این مقام سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه نرخ سود تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن حداکثر ۱۶ درصد (تقسیط تسهیلات به سه روش ساده، پلکانی سالانه و پلکانی دوره‌ای) است که متقاضیان استفاده از این اوراق می‌توانند به شرکت‌های کارگزاری عضو فرابورس و یا شعب بانک مسکن مراجعه کنند، اظهار کرد: شورای پول و اعتبار اوایل خردادماه گذشته سقف دریافت وام خرید مسکن را افزایش داد؛ در حالی که شرکت فرابورس ایران اعلام کرد این مصوبه مربوط به دارندگان حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم بوده و در راستای کمک به رونق تولید در بخش مسکن و ارتقای قدرت خرید خانوارها و تشویق متقاضیان مسکن به پس‌انداز به تصویب رسیده است و ارتباطی با اوراق تسهیلات مسکن ندارد. /

برچسب‌ها:

نظر شما