شناسهٔ خبر: 9012 - سرویس پربحث‌ترین اخبار
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

مجلس مبارزه با زمین‌خواری را به صورت ویژه پیگیری می‌کند

بهرام بیرانوند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در قالب کارگروه، بحث مبارزه با زمین خواری را به صورت ویژه پیگیری می کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی بهرام بیرانوند در گفت و گو با ایرنا افزود: دستگاه های زیادی در بحث زمین خواری دخیل و مسوول هستند لذا برخورد با زمین خواری نیازمند عزمی فراقوه ای است.

وی اظهار کرد: حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه ماه گذشته به کمیسیون کشاورزی مجلس آمد و در خصوص زمین خواری بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وی گفت: بحث زمین خواری را باید از دو منظر مورد توجه قرار داد؛ برخی افراد سودجو در خلاء حضور دستگاه های نظارتی و مسوول با جعل سند اقدام به تصرف زمین های بیت المال می کنند و برخی دیگر بدون مجوز اقدام به تغییر کاربری اراضی و باغات می کنند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه حجم محدودی از خاک کشور قابل کشت است باید از اراضی قابل کشت نهایت مراقبت را برای انتقال به نسل های آینده داشته باشیم.

وی افزود: متاسفانه با تغییر کاربری زمین ها و باغات و احداث ویلا در آنها آسیب های جدی به زمین های قابل کشت کشور وارد می شود.

بیرانوند در خصوص زمین خواری تعاونی های مسکن شهرستان بروجرد نیز گفت: تعاونی ها باید اولویت های حفظ زمین را رعایت کنند.

به گفته حجت الاسلام محسنی اژه ای معاون قوه قضاییه تا پایان سال ۹۳، ۴۳ هزار هکتار زمین رفع تصرف و به دولت بازگردانده شده است.

نظر شما