شناسهٔ خبر: 90262 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدير كل بنادر ودريا نوردی هرمزگان اعلام كرد:

رشد ۹ درصدی فعالیت‌های بندر نفتی خلیج فارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته/ پهلوگیری بیش از ۱۱۰۰ فروند شناور در این بندر

بندر نفتی مدیر کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان ضمن تشریح عملکرد یازده ماهه بندر نفتی خلیج فارس در حوزه صادرات و واردات اظهارداشت: طی این مدت حدود ۲۷ میلیون ۳۶۶ هزارتن فعالیت انجام گرفته که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته نمودارها رشد ۹ درصدی رانشان می‌دهند.

علیرضا محمدی كرجی‌ران، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به عملكرد یازده ماهه بندر نفتی خلیج فارس اظهار داشت: کل فعالیت ثبت شده در زمان یاد شده ۲۷ میلیون ۳۶۶ هزارتن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۹ درصدی را شاهد هستیم.

وی عملکرد این بندرگاه نفتی را در بخش بنزین بیش از ۵ میلیون و ۸۰۰ هزارتن و در حوزه بانکرینگ (سوخت رسانی به کشتی) را ۶۰ هزارتن اعلام کرد که رشد ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی تعداد کل شناورهای پهلو داده شده در این بندر نفتی را طی یازده ماهه سال جاری هزارو ۱۲۶ فروند اعلام کرد و گفت: از این میزان ۱۲۷ فروند شناور درحوزه بانکرینگ، ۲۰۴ فروند شناوردر حوزه حمل بنزین و مابقی دیگر شناورهای حمل فرآورده‌های نفتی بوده است.

شایان ذکر است بندر نفتی خلیج فارس به عنوان زون نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با ۱۲ پست اسکله مهمترین و بزرگترین بندر نفتی زیر مجموعه سازمان بنادر ودریا نوردی بشمار می‌آید .