شناسهٔ خبر: 90429 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران تاکید کرد؛

ایمن‌سازی و بهسازی راه‌های مازندران امری ضروریست

نجفی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران تاکید کرد: در آستانه فرارسيدن سال جديد ، ایمن‌سازی و بهسازی راه‌ها با هدف افزایش ایمنی و کاهش حوادث در سطح جاده های استان امری ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی (راهداری مازندران) ،عباسعلی نجفی با بیان اینکه استان مازندران در مسیر ترانزیتی قرار داشته و تردد در جاده‌های این استان از میانگین بالایی برخوردار است، تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد حمل و نقل بار و مسافر از طریق راه و جاده‌های زمینی جابجا می‌شود که ایمنی ، بهسازی و توسعه این راه‌ها الزامی است.

 نجفی خاطر نشان ساخت: با توجه به انتشار آمار حوادث رانندگی و بررسی وضعیت عملکردی این اداره کل در ارتقای ایمنی، مازندران موفق به کاهش متوالی چهارساله در فوتی های ناشی از تصادفات رانندگی تا پایان سال گذشته و ۱۱ ماهه امسال در راه های برون شهری و روستایی گردیده که این مهم با شناسایی و رفع نقص نقاط پر تصادف وایمن‌سازی و بهسازی راه‌های استان در ارتباط است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران به اجرای طرح ارتقای کیفی راهداری در سطح محورهای استان اشاره کرد و افزود : با توجه به تردد ميليوني مسافر و گردشگر طرح ارتقا کیفی راهداری در سطح این محور در قالب اجراي روكش آسفالت ، خط كشي ، نصب علائم ، اَشكار سازي نقاط پر حادثه ، شانه سازی ، تعویض گاردریل با نیوجرسی ، رنگ آمیزی پایه ها و نرده ها ، شسشتو و ساماندهی علائم ، اصلاح قوس ها و ... با جدیت در دست اجراست.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با اعلام شماره تلفن گویای ۱۴۱ جهت دریافت آخرین وضعیت ترافیکی استان افزود: کاربران جاده ای جهت انتقال هرگونه شكايت، انتقاد و يا پيشنــهاد مرتبط با حوزه راهــداري و حمل و نقل جاده ای استان مي توانند مراتب را از طريق سـامانه پيامكي ۱۰۰۰۱۴۱ با ما در میان بگذارند.