شناسهٔ خبر: 9062 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

امینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد:

آخرین وضعیت اجرا و اعتبار آزادراه تهران - شمال/ وزارت راه‌ و شهرسازی و بنیاد مستضعفان به قرارداد پایبندند

امیر امینی معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با تشریح آخرین وضعیت آزادراه تهران - شمال گفت: وزارت راه‌وشهرسازی و بنیاد مستضعفان هر دو به قرارداد امضاشده پایبندند.

امیر امینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه آزادراه تهران - شمال تاریخچه ویژه‌ای دارد٬ گفت: با حضور دکتر آخوندی در وزارت راه و شهرسازی این پروژه یک طبقه‌بندی و فازبندی جدید پیدا کرد و برای هریک از این قطعات برنامه‌ریزی خاصی صورت گرفت.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی افزود: دکتر آخوندی مقرر کرد که قطعه یک و چهار  آزادراه ظرف ۲۴ ماه با کمک بنیاد مستضعفان تکمیل شود و تفاهمنامه‌ای نیز با این نهاد منعقد شد مهندس سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان نیز به‌شدت از عملياتي شدن این پروژه مراقبت می‌کند.

امینی با یادآوری اینکه اين پروژه سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشت٬ گفت: امسال که تفاهم‌ میان وزارتخانه و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی صورت گرفت٬ به یک‌باره در قانون بودجه اعتبار آن به ۱۴ میلیارد تومان تقلیل پیدا کرد.

وی با تأکید بر اینکه تکمیل این پروژه به اعتبار نیاز دارد٬ یادآور شد: به هر حال باید برای این پروژه عظیم به دنبال تأمین اعتبار بود و  بنیاد مستضعفان و وزارتخانه هر دو به تفاهم‌نامه‌ای که امضا کرده‌اند٬ پایبند و به دنبال اجرای طرح با سرعت بالا هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ساخت قطعه اول و چهارم آزادراه تهران شمال را از اولویت‌های توافقنامه میان بنیاد و وزارت راه و شهرسازی برشمرد و افزود: در این تفاهم‌نامه به جای احداث قطعات دو و سه در کوتاه‌مدت بهسازی مسیر موجود حدفاصل قطعه یک تا چهار منظور شده است./

نظر شما