شناسهٔ خبر: 90747 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

در توافق وزاری راه و شهرسازی و آموزش پرورش انجام گرفت

برگزاری اولین دوره هنرستان راه‌آهن از شهریور ١۴٠٠/ گنجاندن هشت رشته تخصصی ریلی در نظام آموزشی کشور برای اولین‌بار

رسولی مدیرعامل راه آهن گفت: قصد داریم با ایجاد مدرسه و هنرستان راه آهن، نیروی متخصص برای آینده راه آهن تربیت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه آهن ضمن تبریک عید سعید مبعث گفت: با حضور وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش، تفاهم نامه همکاری آموزشی صنعت حمل و نقل ریلی (شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران) بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کار و تربیت نیروی متخصص برای صنعت ریلی به امضا رسید.

وی ادامه داد: در این راستا مدرسه راه آهن در مقاطع ابتدایی، متوسطه و هنرستان ایجاد می شود. قصد داریم نیروی متخصص برای راه آهن کشور تربیت کنیم و انشاالله از شهریورماه اولین دوره هنرستان راه آهن برگزار خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: برای اولین‌بار هشت رشته تخصصی ریلی در نظام آموزشی کشور گنجانده می شود که مشاغل عملیاتی سیر و حرکت، لکوموتیوران، رئیس قطار و مهمانداری از جمله آن‌‌ها است.

رسولی یادآور شد: این تفاهم نامه در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها راه آهن جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش و پرورش برای توسعه و ترویج فرهنگ کار، تولید و کارآفرینی و تقویت آموزش‌های مهارتی توسط راه آهن و وزارت آموزش تنظیم و به امضا وزرای آموزش و پرورش و راه و شهرسازی رسید.

همکاری در تاسیس و توسعه مدرسه و هنرستان های فنی حرفه‌ای و کار و دانش و در رشته‌های حمل و نقل ریلی به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر متناسب با نیاز بخش های مختلف صنعت حمل و نقل ریلی؛ تدوین و تصویب رشته‌های مورد نیاز با رویکرد مهارت محوری در گرایش‌های فنی، تخصصی حمل و نقل ریلی؛ ترویج و توسعه فرهنگ حمل و نقل ریلی در راستای توسعه پایدار کشور و بهبود فضای کسب و کار؛ تربیت مربیان و مدرسان مهارت محور به منظور تدریس دوره‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف صنعت حمل و نقل ریلی؛ شناسایی و حمایت از دانش آموزان مخترع و مبتکر با تاکید بر حمایت از تولید داخل و استفاده از تجارب و ظرفیت‌های بین‌المللی طرفین از موضوعات مورد نظر این تفاهم نامه است.