شناسهٔ خبر: 91639 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از بندر شهید رجایی اعلام کرد:

بهره‌برداری از یک پست اسکله فاز سوم طرح توسعه بندرشهید رجایی تا پایان خرداد/ افزایش ظرفیت پایانه دریایی کشور برای صادرات مشتقات نفتی

راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: یک پست اسکله فاز سوم طرح توسعه بندرشهید رجایی به طول ۴۰۰ متر و پسکرانه آن تا پایان خردادماه تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد در سفر یک روزه به استان هرمزگان از روند عملیات اجرایی فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی بازدید کرد و گفت: فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی  شامل احداث سه پست اسکله به طول ۱۴۰۰ متر است و همچنین امکان پهلوگیری شناورها با ظرفیت ۱۸ هزار و ۴۰۰ TEU  را فراهم می‌کند و از سویی جایگاه بندر شهید رجایی را در رقابت با سایر بنادر منطقه ارتقاء خواهد داد.

وی با بیان اینکه فاز اول طرح توسعه بندرشهید رجایی تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: با اجرای کامل فاز سوم؛ ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری ترمینال کانتینری بندرشهید رجایی  از ۶.۳ به ۸.۴ میلیون TEU افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: یکی از مشخصه‌های بارز ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی این است که می‌تواند بالاترین نسل کشتی‌های کانتینربر را پذیرش کند از این رو در ‌آینده‌ای نزدیک به مزیت‌های‌ رقابتی بندرشهید رجایی تا حد قابل توجهی افزوده می‌شود. 

۳ پست اسکله نفتی در بندر شهید رجایی تا نیمه دوم خرداد به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص برنامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص توسعه اسکله نفتی بندرخلیج فارس و تاثیرآن در صادرات، گفت: با توجه به ظرفیت‌هایی که برای صادرات انواع مشتقات نفتی وجود دارد و همچنین سرمایه‎گذاری‌ هایی که در بندر خلیج فارس و پروژه‌های پالایشگاهی انجام شده است، ظرفیت پایانه دریایی کشور با هدف پاسخگویی به درخواست ها (برای صادرات مشتقات نفتی) افزایش پیدا می‌کند. 

راستاد بیان داشت: ۳ پست اسکله نفتی در حوضچه بندر شهید رجایی توسط سازمان بنادر و دریانوردی ایجاد شده که خوشبختانه بخش ابنیه آن تکمیل شده است؛ این پروژه نیز تا نیمه دوم خرداد به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه خود روند احداث و پیشرفت فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی را بررسی قرار داد.