شناسهٔ خبر: 91750 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن:

ساماندهی حدود ۸ هزار خانوار ساکن درسکونتگاه‌های غیررسمی چابهار در برنامه بنیاد مسکن قرار گرفت/آغاز احداث ۴۰۵ واحد مسکونی در چابهار

جواد حق شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: ساماندهی و احداث واحد مسکونی برای حدود ۸ هزار خانوار ساکن در بافت حاشیه‌ای و سکونتگاه‌های غیررسمی در برنامه بنیاد مسکن قرار گرفت.

جواد حق‌شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جزئیات اقدامات معاونت مسکن شهری بنیاد را در ساماندهی بافت‌های حاشیه‌ای و سکونتگاه‌های غیررسمی چابهار، توضیح داد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه برنامه بنیاد برای ساماندهی بافت حاشیه‌ای و سکونتگاه‌های غیررسمی چابهار، ۷ هزار و ۸۵۸ خانوار است، گفت: تاکنون از بیش از ۷ هزار خانواری که در برنامه ساماندهی قرار دارند، ۲ هزار و ۱۱۵ نفر برای دریافت پروانه معرفی شدند. از این تعداد ۴۰۸ مورد موفق به دریافت پروانه ساخت شدند.

حق‌شناس افزود: ۴۰۵ مورد نیز ساخت را آغاز کرده‌اند که ۲۰۰ واحد مسکونی که در برنامه ساخت قرار دارند از پیشرفت عملیاتی وارد پیشرفت فیزیکی شده‌اند.

معاون بنیاد مسکن توضیح داد: بنیاد مسکن در چابهار یک و نیم میلیون مترمربع آماده‌سازی زمین انجام داده است. همچنین، با تلاش بنیاد مسکن ۵ هزار مترمربع مصالح وارد محیط شده و ۳هزار و ۷۰۰ مترمربع جوی و جدول و ۵۷ هزار مترمربع آسفالت اجرا شده است. با اهالی شرط گذاشته‌ایم که چنانچه هر خانوار ساکن در آن محلات، یک نهال درخت در منطقه بکارند، آسفالت را نیز به طور کامل انجام بدهیم.

وی ادامه داد: تجیهز یک پارک محله‌ای در مناطق حاشیه‌ای چابهار و آماده‌سازی پارک محله‌ای دیگر برای استفاده ساکنان توسط بنیاد مسکن، در حال اجراست.