شناسهٔ خبر: 92002 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد

تغییر مسیر پرواز ریاض-لاک‌نو به فرودگاه زاهدان

Spice Jet مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری از تغییر مسیر پرواز ریاض-لاک‌نو هواپیمایی Spice Jet به فرودگاه زاهدان خبر داد.

حسن رضایی‌فر، مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گفت: پرواز شماره SEJ۹۷۴۹ هواپیمایی Spice Jet هندوستان که از ریاض به مقصد شهر لاک‌نوی هند در پرواز بود، در آسمان با ترک خوردگی شیشه کابین خلبان (Wind Shield) مواجه شد.

وی افزود: بنابر دستورالعمل شرکت سازنده، این هواپیما ارتفاع خود را کم کرده و ساعت ۱۷:۰۰ در نزدیک‌ترین فرودگاه، که فرودگاه زاهدان بود، فرود آمد. لازم به تاکید است که این فرود، «فرود اضطراری» به شمار نمی‌رود.

رضایی‌فر ادامه داد: این پرواز با یک فروند بویینگ ۷۳۷ مدل ۸۰۰ با رجیستر VT-SZN انجام می‌شده و ۹ خدمه و ۸۴ مسافر در آن حضور داشتند که مسافران در فرودگاه زاهدان به سالن ترانزیت راهنمایی شده و از آن‌ها پذیرایی به عمل آمد.

مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با هماهنگی هندوستان، هواپیما در زاهدان چک شد و پس از اطمینان از ایمنی پرواز مقرر شد هواپیما ‌‌در ارتفاع کمتر به سمت هندوستان ادامه پرواز دهد. این هواپیما در ساعت ۲۲:۰۸ با سقف پرواز ۲۱ هزار پا زاهدان را به مقصد دهلی ترک کرد.