شناسهٔ خبر: 92295 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک خبر داد

آمادگی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برای شناسنامه‌دار کردن پل‌های راه‌آهن/ همکاری با راه‌آهن در حوزه‌های ژئوتکنیک و ژئوفیزیک با استفاده از تجهیزات پیشرفته

مجید کیانپور مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از آمادگی این شرکت جهت شناسنامه‌دار کردن پل‌های راه‌آهن در سراسر کشور خبر داد.

مجید کیانپور، مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به امکانات این شرکت در ارایه خدمات به شرکت راه‌آهن جهت ارتقای مطالعات حوزه ریل در سراسر کشور، اظهار کرد: اکنون در حوزه راه آهن، پل‌های زیادی وجود دارند و ما به سازمان‌های مرتبط در حوزه حمل‌ونقل ریلی اعلام می‌نمائیم که شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک آمادگی دارد تا با استفاده از تجهیزات و نرم افزارهای نوین و پیشرفته نسبت به تهیه شناسنامه برای پل‌ها همکاری لازم را داشته باشد.

وی گفت: ضمن اینکه این شرکت در مطالعات ژئوفیزیک و ژئوتکنیک هم با توجه به تجهیزات و نیروهای متخصص آماده ارایه خدمات به راه‌آهن است.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک خاطرنشان کرد: اکنون در حوزه ژئوتکنیک کماکان همکاری‌های لازم با راه آهن را داریم؛ اما در حوزه شناسنامه دار کردن پل‌های راه آهن، این آمادگی را اعلام می‌نمائیم که می‌توانیم مشابه سایر زیر ساخت‌های حمل و نقل کشور اعم از جاده‌ای و فرودگاهی اقدامات موثری را در این حوزه انجام دهیم.

کیانپور با یادآوری از اینکه این شرکت از گذشته همکاری مشترک با راه آهن در مطالعات ژئوفیزیک و ژئوتکنیک و کنترل کیفی و حتی اجرا داشته است، افزود: ما از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی در تهیه و تدوین آئین‌نامه‌های مرتبط با حوزه راه‌ها به ویژه راه آهن، ارتباط خیلی نزدیکی داریم.