شناسهٔ خبر: 92472 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مديرکل فرودگاه‌های فارس خبر داد:

نصب سامانه راداری و کمک‌ناوبری جديد فرودگاه شيراز در سال جاری/ استفاده از مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های فرودگاه

غلامرضا کریم‌آقایی مديرکل فرودگاه‌های فارس از برنامه‌ريزی برای تکميل سايت رادار تنگريز و نصب سامانه راداری و کمک‌ناوبری DVOR/DME جديد فرودگاه شيراز در سال جاری خبر داد.

غلامرضا کریم آقائی، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات و برنامه‌های سال جاری فرودگاه شیراز گفت: در این راستا برای تکمیل و آغاز چند طرح عمرانی زیربنایی از جمله تکمیل ابنیه پروژه سایت رادار تنگ ریز، نصب سامانه کمک ناوبری DVOR/DME جدید، بهسازی سیستم روشنایی باند ۲۹ راست، بهسازی و تعویض تابلو‌های راهنمایی سطوح پروازی، ادامه روند احداث و تکمیل ترمینال بین‌المللی، نوسازی و تعویض کابل‌های برق فرودگاه از ۱۱ به ۲۰ کیلوولت و فنس کشی پیرامون فرودگاه داراب به طول حدود ۱۰ کیلومتر برنامه ریزی شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس با اشاره به برنامه‌ریزی برای استفاده از مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای افزود: در این راستا به زودی پروژه‌های ساختCIP  و احداث دو جایگاه سوخت در لند ساید و ایرساید را با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و به روش BOT اجرا می‌کنیم که این طرح در مرحله فراخوان و انتخاب سرمایه‌گذار است.

وی همچنین عنوان کرد: درپی شیوع ویروس کرونا و تبعات ناشی از آن شرکت‌های هواپیمایی نیز با بحران مالی مواجه و در پرداخت مطالبات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی دچار مشکل شده‌اند. در عین حال تلاش داریم با استفاده از ظرفیت‌های قانونی ضمن تعیین تکلیف بدهی‌های معوق، مطالبات سال جاری را نیز دریافت کنیم.

مدیرکل فرودگاه های فارس افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ضمن افزایش پروازهای داخلی، شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی پروازهای خود به مقاصد خارجی را از سر گرفته‌اند و آمادگی برای برقراری خطوط جدید پروازی یا افزایش پروازها در صورت تقاضای شرکت های هواپیمایی نیز وجود دارد.
 
کریم آقائی همچنین گفت: فرودگاه شیراز از لحاظ تعداد پرواز و مسافر در رتبه سوم فرودگاه‌های کشور قرار دارد و بیش از ۲۱ شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی در ۲۲ مسیر داخلی و پنج مسیر خارجی در آن فعال است.