شناسهٔ خبر: 92476 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

طی سال ۱۳۹۹ صورت گرفت؛

ارزیابی فنی نزدیک به ۴۰۰۰۰ ناوگان سنگین حمل و نقل جاده ای درمراکز معاینه فنی سمنان

مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین استان تهران رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سمنان از مراجعه ۳۹۳۴۸ ناوگان سنگین جاده ای به مراکز معاینه فنی استان طی سال ۱۳۹۹ خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سمنان)، مهدی رجایی فرد گفت: در طی سال گذشته ۳۹۳۴۸ مورد مراجعه ناوگان سنگین به مراکز معاینه فنی انجام شده است،که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه یکی از علل مهم و حائز اهمیت حوادث جاده ای وجود نقص فنی در ناوگان برون شهری است خاطرنشان کرد: ۵۱ درصد از ناوگانی که به این مراکز مراجعه نموده اند در مراجعه اول با تست های انجام شده موفق به اخذ کارت سلامت معاینه فنی شده اند.

رجایی فرد با اشاره به اینکه مراكز معاينه فني خودرو هاي سنگين به منظور دستيابي به اهدافی مثل  ارتقاء ایمنی در تردد جاده ای، حفظ محیط زیست از آلودگی،کاهش ترافیک ناشي از نقص فني خودرو در جاده هادر بخش حمل و نقل عمومي فعالیت می نمایند افزود: خوشبختانه با نظارت های میدانی و سیستمی انجام شده در مراکز معاینه فنی استان ، وضعیت عملکردی این مراکز در مقایسه با مراکز موجود در کشور از جایگاه مناسبی برخوردار بوده و از لحاظ شاخص عملکردی در جایگاه دوم کشور قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در استان سمنان چهار مرکز معاینه فنی سنگین در شهرستانهای سمنان، شاهرود، گرمسار و دامغان فعالیت می‌کنند گفت: عملیات مربوط به کنترل وضعیت ناوگان و صدور برگه معاینه فنی در مراکز استان بصورت مکانیزه انجام گرفته و نظارت بر چگونگی عملکرد این مراکز نیز به صورت مستمر توسط کارشناسان اداره کل انجام می شود.