شناسهٔ خبر: 93500 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

استقبال شرکت‌های چینی در چهارچوب سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین درخصوص تامین مالی پروژه‌های زیرساختی حمل و نقلی

جلسه معاون وزیر راه و شهرسازی با نمایندگان کشور چین معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از استقبال شرکت‌های چینی در چهارچوب سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین درخصوص تامین مالی پروژه‌های زیرساختی حمل و نقلی خبر داد.

امیرمحمود غفاری، معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درخصوص آخرین جلسه برگزار شده با هیات چینی به عنوان مسئول مذاکره با هیات‌های شرکت‌های این کشور از سوی وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: این شرکت‌ها در اجرای سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین، ضمن استقبال از تامین منابع مالی پروژه‌های زیرساختی حمل و نقلی، آمادگی خود را برای احداث و تکمیل پروژه‌های مختلف وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده‌اند.

ببینید|جلسه معاون وزیر راه و شهرسازی با نمایندگان کشور چین

وی افزود: با توجه به اهمیت راهبردی پروژه ریلی قزوین-رشت-آستارا مذاکرات کارشناسی فشرده‌ای در دستور کار این معاونت قرار گرفته که در همین راستا جلسه‌ای در سطح مدیران ارشد یکی از شرکت‌های متعدد متقاضی در محل معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی برای تصمیم‌گیری و تعیین چهارچوب اسناد قراردادی و حقوقی برگزار شد. در این زمینه تفاهمات لازم به عمل آمد تا تفاهم‌نامه میان وزارت راه و شهرسازی و هیئت‌های شرکت‌های چینی پس از اخذ مجوزهای قانونی از مراجع ذی‌صلاح منعقد شود.