شناسهٔ خبر: 93848 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مديرکل فرودگاه‌های خوزستان خبر داد:

آغاز بهسازی ترمينال فرودگاه شهید سپهبد سلیمانی اهواز در آينده نزديک

فرودگاه اهواز مديرکل فرودگاه‌های خوزستان از انجام مناقصه اجرای فاز اول بهسازی ترمينال فرودگاه اهواز در خرداد ماه خبر داد.

سید مهدی رزاز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: با اختصاص اعتبار مورد نیاز، تخریب ترمینال ۳۰۰۰ مترمربعی قدیمی فرودگاه اهواز انجام شده است. این ترمینال پس از بهسازی به فضای ترمینال جدید برای جداسازی ورودی و خروجی مسافران افزوده می‌شود.

رزاز افزود: خرداد ماه مناقصه فاز اول بهسازی ترمینال قدیمی فرودگاه اهواز برگزار و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان همچنین از برنامه ریزی برای برقراری پروازهای خارجی و انجام پروازهای حج به طور رسمی از ترمینال خارجی فرودگاه اهواز خبر داد و گفت: یکی از برنامه های اولویت دار و مورد تاکید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، اجرای تاکسیوی موازی در فرودگاه اهواز است که مطالعات طرح انجام شده و پیگیر آزادسازی اراضی تحت تصرف یکی از ارگان ها برای انجام پروژه هستیم.

وی همچنین عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های اداره کل فرودگاه‌های خوزستان در سال جاری می‌توان به بهسازی و ترمیم دیوار ضلع شمالی فرودگاه اهواز، فاز دوم محوطه‌سازی ورودی فرودگاه، کاشت ۵۰ نفر نخل در آبان‌ماه و زیباسازی محاوط ورودی فرودگاه اشاره کرد.