شناسهٔ خبر: 94607 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران

شرکت فرودگاه‌ها ملزم به تامين زيرساخت‌ها و تجهيزات مرتبط با ارتقای امنيت در فرودگاه‌ها است

سیاوش امیرمکری مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران گفت: ارتقای امنيت وتسهيلات يکی از پنج راهبرد ايکائو است و شرکت فرودگاه‌ها در کنار ساير متوليان امنيت در اين صنعت خود را ملزم می‌داند که در تامين زيرساخت‌ها و تجهيزات مرتبط با ارتقای امنيت در فرودگاه‌ها تلاش کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیاوش امیرمکری، رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران در مراسم تکریم سردار حسن مهری، فرمانده پیشین پلیس فرودگاه‌های کشور و معرفی سرهنگ محسن عقیلی به عنوان فرمانده جدید با اشاره به فرارسیدن سی امین سالروز تاسیس شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از همکاری و تلاش تمام دست اندرکاران صنعت هوانوردی با شرکت طی سی سال گذشته قدردانی کرد.

وی افزود: طی نه سال گذشته با فرماندهی سردار مهری عملکرد بسیار خوب و ارزشمندی در پلیس فرودگاه‌ها رقم خورده و در تمام این مدت با فرماندهی موثر و مقتدرانه سردار مهری، درامور انتظامي فرودگاهها تعامل خوبی میان مدیران ستادی و فرودگاهی و تمام متولیان صنعت هوانوردی ایجاد شده است.

ايمني چشمگير خطوط هوايي ايران با ورود سپاه و پليس به صنعت هوانوردي

اميرسرتيپ تورج دهقان زنگنه، رييس سازمان هواپيمايي کشوري نيزتاکيد کرد که با ورود سپاه حفاظت و پليس فرودگاه‌های کشور به عرصه صنعت هوانوردی ايران دارای يکي از امن‌ترين خطوط هوايي دنيا شده است.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد: صنعت هوانوردی دارای تاثیر زیادی در توسعه کشورهاست.

دهقان زنگنه با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی، نخستین صنعت مورد تحریم دشمنان، صنعت هوانوردی بوده است، افزود: با وجود دسیسه و تلاش دشمنان برای زمین‌گیر کردن صنعت هوانوردی، از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون تعداد هواپیماها و متخصصان هوانوردی کشور افزایش یافته و توان تعمیراتی به اندازه‌ای زیاد شده که می‌توانیم به کشورهای دیگر متخصص و دانش صادر کنیم.

وی با تاکید بر نقش واحدهای حفاظتی و انتظامی از جمله پلیس در تحقق توفیق های صنعت هوانوردی تاکید کرد و گفت: امروز ورود سپاه حفاظت و پلیس فرودگاه به صنعت هوانوردی موجب شده که ایران یکی از امن‌ترین خطوط هوایی دنیا را داشته باشد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه رهاورد پلیس برای مسافران، آرامش و امنیت است، افزود: در سال‌های اخیر با هوشیاری پلیس فرودگاه‌ها تحت فرماندهی سردار مهری بسیاری از سرگروه‌های خطرناک قاچاق کالا، انسان و مواد مخدر در مبادی داخلی و خارجی شناسایی و سرکوب شده‌اند.

وی از سردار مهری به عنوان فردی بزرگوار، صادق، کوشا و دارای مدیریت هوشمندانه و خردمندانه یاد کرد و گفت: سرهنگ عقیلی نیز دارای سابقه ای درخشان در استان های مختلف است.

زنگنه همچنین حمایت ارکان صنعت هوانوردی را از مجموعه پلیس فرودگاه ها اعلام کرد.

تامین امنیت 100 درصدی با همکاری شرکت فرودگاه ها و سازمان هواپیمایی کشوری

در این مراسم همچنین سردار حسن مهری، فرمانده پیشین پلیس فرودگاه‌های کشور در سخنانی با توجه به ضرورت تعامل هرچه بیشتر میان پلیس فرودگاه‌ها و ارگان‌های مختلف داخلی و بین‌المللی عنوان کرد: در سال های تصدی مسوولیت تلاش زیادی برای ایجاد تعامل هرچه بیشتر میان نهادهای مستقر در فرودگاه و صنعت هوانوردی انجام دادم و تلاش شد فرهنگ رفتاری کارکنان پلیس در برخورد با مسافران ارتقا یابد.

سردار مهری تاکید کرد: همچنین با برپایی جلسه‌های مختلف با سپاه حفاظت تلاش شد برخی اختلاف نظرها ناشی از نهادینه نشدن مصوبات شورای عالی امنیت ملی برطرف شود و نیز مشکلات ایرلاین ها در انتقال ارز به خارج کشور را رفع کردیم.

وی ادامه داد: امروز می توان گفت در اوج تعامل فرودگاه‌ها و پلیس قرار داریم و به امنیت 100 درصدی در فرودگاه‌ها با همکاری شرکت فرودگاه‌ها و سازمان هواپیمایی کشوری دست یافته ایم.

ارتقای شاخص های امنیتی فرودگاه ها در دوران مسوولیت سردار مهری

همچنین در این مراسم، سردار مویدی، رییس ستاد مبارزه با قاچ کالا و ارز در سخنانی از تلاش های سردار مهری در نا امن کردن مسیر قاچاق مواد مخدر، ممانعت از خروج ارز از کشور و نیز ورود غیر قانونی تلفن همراه به کشور قدردانی کرد.

رییس پلیس پیشگیری ناجا، نیز در این برنامه با بیان اینکه نیروی انتظامی از مردمی‌ترین نهادهای مردمی نظام جمهوری اسلامی است، گفت: امنیت در راس نیازهای افراد بشر است و پلیس فرودگاه به عنوان بخش کوچکی از نیروی انتظامی جلوه دهنده نظم و امنیت کشورمان در بدو ورود مسافران خارجی است و به نوعی تعیین کننده ارزیابی آنها از کشورمان محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر توفیق سردار مهری در ایجاد تعامل اثربخش و کارا و هم افزایی نهادهای مختلف برای افزایش امنیت فرودگاه‌ها افزود: در دوران مسوولیت مهری به ارتقای شاخص‌های امنیتی و انتظامی و افزایش سطح رضایت مندی مسافران از عملکرد پلیس دست یافته‌ایم.

سرهنگ محسن عقیلی، فرمانده جدید پلیس فرودگاه های کشور نیز در این مراسم به معرفی برخی برنامه‌های اصلی خود دراین مسوولیت پرداخت و گفت: در این راستا می‌توان به ارتقای ضریب امنیت فرودگاه‌ها با توجه به ویژگی‌های خاص هرکدام، افزایش تعالی رفتاری و استفاده از مشارکت ارگان‌های مختلف، توجه خاص به سرمایه انسانی و تعامل هرچه بیشتر با نهادهای مرتبط اشاره کرد.

پایان بخش این مراسم، اعطای حکم مسوولیت فرمانده جدید فرودگاه‌های کشور و اهدای لوح سپاس به سردار مهری، فرمانده پیشین بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، همچنین هدایایی از سوی ارگان‌های مختلف از جمله سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به سردار مهری اعطا شد.