شناسهٔ خبر: 94624 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سرپرست فرودگاه آبادان خبر داد:

احداث مرکز سوخت‌گیری هوایی بین‌المللی در فرودگاه آبادان/ برنامه‌ريزی برای ساخت ديوار حفاظتی جديد

فرودگاه آبادان سرپرست فرودگاه آبادان از برنامه‌ريزی برای ساخت ديوار حفاظتی جديد اين فرودگاه به طول ۵۰۰ متر خبر داد.

مسعود خواست خدایی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: از مهمترین برنامه‌های این فرودگاه در سال ۱۴۰۰ می توان به افزایش فضای ساختمان اداری با استفاده از ترمینال مقاوم‌سازی شده  توسط بودجه استانی، احیای کانال تاسیساتی بین اتاق نگهبانی و ساختمان اداری، ساخت دیوار حفاظتی جدید به طول ۵۰۰ متر و تدوین طرح جامع فرودگاه اشاره کرد.

سرپرست فرودگاه آبادان همچنین از برنامه‌ریزی برای احیای جاده دسترسی سوخت‌گیری به بلوار و بازسازی و بهسازی آن خبر داد و افزود: ساخت مرکز سوخت‌گیری هوایی بین‌المللی پروازهای عبوری به تصویب کمیته پژوهش و تحقیقات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران رسیده و امسال محقق می‌شود. همچنین برای جابه‌جایی ترانزیت و درزبندی کردن ترمینال قدیم برای جلوگیری از هدررفت انرژی برنامه ریزی کرده ایم.

وی تصریح کرد: سال ۹۹ ترمینال جدید فرودگاه آبادان به مساحت ۷۵۰۰ مترمربع با حضور معاون اول رییس جمهور و مقامات کشوری و استانی تحویل موقت شد. همچنین فاز اول بهسازی ترمینال قدیم توسط مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با حضور مقام‌های استانی به بهره‌برداری رسید.

خواست خدایی همچنین گفت: سال گذشته ضمن ترمیم بخشی از دیوار حفاظتی اطراف فرودگاه با مساحت ۲۰۶ متر در ۳۰ متر، دیوار پیرامونی و اتاق حراست ساختمان اداری احداث شد.

وی همچنین به بهره‌برداری پایگاه بسیج فرودگاه آبادان به نام شهید ابوالمهدی المهندس با حضور مقامات استانی و معاون شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اشاره کرد.