شناسهٔ خبر: 9469 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

بزرگترین اپراتور بنادر ایران از لیست تحریم‌های آمریکا خارج شد/ آغاز مذاکرات تایدواتر با طرف‌های خارجی

بندر شهید رجایی شرکت تایدواتر خاورمیانه به عنوان بزرگترین پورت اپراتور بنادر ایران که از سال ۹۱ تحت تحریم های ظالمانه دولت آمریکا قرار داشت از امروز همزمان با انتشار متن کامل توافقنامه ایران و کشور های ۱+۵ از لیست تحریم های آمریکا خارج شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شرکت تایدواتر خاورمیانه در اطلاعیه‌اي عنوان کرد: با توافق جامع هسته‌ای بین ایران و کشورهای ۱+۵ امیدواری‌ها به خارج شدن لیست شرکت های ایرانی از تحریم های بین المللی افزایش یافت. در همين راستا دقایقی قبل با انتشار متن کامل توافقنامه و لیستی بلند بالا از اشخاص حقیقی و حقوقی که طی سال‌های اخیر توسط آمریکا و اتحادیه اروپا به موجب مسائل هسته‌ای تحریم شده بودند مشخص شد شرکت تایدواتر خاورمیانه همراه با تعداد زیادی از شرکت‌های کشتیرانی ایرانی از لیست تحریم‌ها خارج شدند.

بر این اساس از امروز سه شنبه ۲۳ تیرماه تحریم‌های مختلف اعمال شده علیه شرکت تایدواتر خاورمیانه رسما لغو شده و این شرکت مذاکرات جدی خود را با طرف‌های خارجی آغاز خواهد کرد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: همچنین این شرکت از هم اکنون آمادگی خود را برای حضور جدی و مقتدر در تمامی مزایده‌ها و مناقصه‌های بنادر ایران اعلام کرده و آمادگی دارد با تمام توان و ظرفیت خود نسبت به تامین مالی پروژه‌های مختلف بندری همراه با دیگر شرکت‌های توانمند دریایی و بندری ایران مشارکت داشته باشد./

نظر شما