شناسهٔ خبر: 94884 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مديرکل فرودگاه‌های بوشهر خبر داد

ظرفيت بالای فرودگاه‌های بوشهر برای توسعه هوانوردی عمومی

جایرو پلن مديرکل فرودگاه‌های بوشهر با اشاره به اقدامات انجام شده از سال ۹۶ تاکنون براس توسعه هوانوردی عمومی در استان، بر فراهم شدن ظرفيت‌های لازم در فرودگاه‌های بوشهر برای جذب سرمايه‌گذار راه‌اندازی شرکت‌های تخصصی و خريد هواپيماهای کوچک تاکيد کرد.

کمال دهقان منشادی، مدیرکل فرودگاه‌های بوشهردر گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: از سال ۹۶ گام‌های بلندی در فرودگاه بوشهر برای برداشتن محدودیت پرواز هواپیماهای فوق سبک هوانوردی عمومی برداشته شد که نتیجه آن فعال شدن یک شرکت تخصصی آموزشی در این حوزه بود.

مدیرکل فرودگاه‌های بوشهر افزود: در ادامه برای اولین بار در کشور با انعقاد تفاهمنامه همکاری با اداره کل بنادر استان بوشهر پایش دریایی با هواپیماهای فوق سبک انجام و سال ۹۸ نیز نخستین آشیانه هواپیماهای فوق سبک توسط اداره کل بنادر استان در فرودگاه بوشهر راه اندازی شد. همچنین امسال دو شرکت هوانوردی عمومی در فرودگاه بوشهر فعال شدند که از طریق جذب سرمایه گذاران پروازهای آموزشی و تفریحی را راه اندازی کنند.

وی عنوان کرد: اخیرا یک شرکت محلی برای فعالیت تخصصی در حوزه هوانوردی عمومی تصویب شده که رسالت آن خرید هواپیماهای سبک هوانوردی عمومی برای فعالیت در شهرهای مجاور است.

دهقان منشادی افزود: با توجه به قرارداشتن شش فرودگاه شامل بوشهر، خارک، بهرگان، عسلویه، جم و گناوه در استان با راه اندازی ایرتاکسی‌ها بخش زیادی از نیاز بوشهر و شهرهای همجوار برطرف می شود.

وی همچنین گفت: امسال برای توسعه ساختمان سپاه حفاظت و ساختمان اداری فرودگاه بوشهر برنامه‌ریزی شده و اخیرا مسیرهای پروازی رشت و بندرلنگه را نیز در این فرودگاه راه‌اندازی کرده‌ایم.