شناسهٔ خبر: 94965 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی خبر داد

برقراری پرواز ایروان-تبریز-ایروان/ تبریز-استانبول، پرترددترین مسیر خارجی شرکت فرودگاه‌ها

هواپیما آرمنیا مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی گفت: صبح روز پنجشنبه نخستین پرواز مسیر ایروان- تبریز در فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز به زمین نشست.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت : این پرواز روزهای دوشنبه و پنج شنبه هرهفته توسط شرکت هواپیمایی Armenia Airways انجام می‌شود که نخستین پرواز آن روز پنجشنبه ( دهم تیر ماه) با ۴۶ نفر مسافر ورودی وارد فرودگاه تبریز شد و پس از یک ساعت توقف ، با ۹۷ نفر مسافر تبریز را به سمت ایروان ترک کرد.

این مقام ارشد حمل و نقل هوایی استان آذربایجان شرقی در مورد اهمیت این پرواز گفت: علاوه بر موضوع انتقال مسافر و توسعه گردشگری، ایجاد مسیر ''کانکشنی'' و دسترسی به شهر "مسکو" از طریق ایروان نیز از پتانسیل های این پرواز است که می تواند موجبات اتصال تبریز به مسکو را فراهم آورد.

آذری افزود: یکی از برنامه های مهم اداره‌کل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی در سال جاری ایجاد مقاصد پروازی با کشورها و شهرهای همسایه است که پس از ایروان، راه‌اندازی خط هوایی باکو، آنکارا و وان نیز در دستور کار قرار دارد.

وی در خصوص وضعیت پروازهای بین المللی فرودگاه تبریز در میان فرودگاه های کشور نیز گفت: مسیر تبریز – استانبول و بالعکس در دو ماه پیاپی( فروردین و اردیبهشت سال جاری) بعنوان پرتردد ترین مسیر در پروازهای بین المللی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ثبت شده است.