شناسهٔ خبر: 95330 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون بنیاد مسکن خبر داد

پیشرفت فیزیکی ۶۶ درصدی بیش از ۱۶ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در بنیاد مسکن/معرفی بیش از ۴۳ هزار متقاضی نهایی به پروژه های در حال اجرا

جواد حق شناس معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه بیش از ۴۳ هزار متقاضی نهایی طرح اقدام ملی مسکن به پروژه های در حال اجرا متصل شدند از پیشرفت فیزیکی ۶۶ درصدی ۱۶ هزار واحد، خبر داد.

جواد حق شناس معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تازه ترین روند تکمیل واحدهای مسکن ملی تحت مسئولیت بنیاد را اعلام کرد.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۵۰۴ هزار و ۱۳ نفر در چهار مرحله اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که با استعلام وزارت راه و شهرسازی ۲۵۹ هزار و ۷۸۷ نفر پذیرفته شده نهایی اعلام و برای روند اتصال به پروژه های مسکن ملی به بنیاد مسکن معرفی شدند.

حق شناس ادامه داد: طبق تازه ترین آمار ۷۴ هزار و ۸۷۸ نفر تایید بنیاد را گرفته و به بانک معرفی شدند. از این تعداد نیز ۵۳ هزار و ۴۲۸ نفر، ۴۰ میلیون تومان و بیشتر پول پرداخت کرده و مشتری موثر بنیاد برای مسکن ملی هستند.

وی گفت: از ۵۳ هزار و ۱۳ نفر متقاضی موثر بنیاد برای دریافت مسکن ملی، برای ۴۶ هزار و ۸۱۵ نفر هم زمین تامین شده و هم این تعداد، آورده درخواستی را تامین کردند.

معاون بنیاد مسکن از اتصال ۴۳ هزار و ۴۶۱ نفر به پروژه های طرح اقدام ملی مسکن خبر داد و افزود: ۳ هزار تفر نیز در مراحل نهایی هستند تا به پروژه های در حال انجام متصل شوند.

وی مبلغ آورده متقاضیان را برای تکمیل واحدهای طرح اقدام ملی مسکن، ۲۷۳۰ میلیاردتومان برشمرد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن همچنین اعلام کرد: برای مرحله پنجم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن۱۷ هزار نفر به بنیاد معرفی شدند که کارهای آنها در دست انجام است.

حق شناس توضیح داد: در مجموع ۲۰ هزار و ۷۶۴ واحد طرح اقدام ملی مسکن در حال اجرا و دارای پیشرفت فیزیکی است که از این تعداد، ۱۶ هزار و ۱۲۸ مورد با پیشرفت فیزیکی ۶۶ درصد و سایر پروژه های انبوه سازان، انفرادی سازها و گروهی سازها به تعداد۴ هزار و ۶۲۶ واحد نیز با پیشرفت فیزیکی ۶ درصد در دست اجراست.