شناسهٔ خبر: 95611 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی خبر داد؛

اختصاص مبلغ ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بازآفرینی به شهرداری خلخال

خبربازآفرینی شهرخلخال - راه و شهرسازی اردبیل نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: مبلغ ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بازآفرینی شهری ایران ابلاغ و به شهرداری شهرستان خلخال اختصاص می یابد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(اردبیل)، سید غنی نظری نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در بازدید از پروژه های بازآفرینی شهرستان خلخال که با همراهی مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل انجام گرفت گفت: در جهت توسعه شهری شهرستان خلخال ، پیگیری ۴ مورد در خصوص عمران شهری مورد توجه بود که اولین محل بازار تاریخی و سنتی هست که گردشگران و مسافران زیادی در این مکان حضور می یابند.

وی افزود: در جهت تامین اعتبار به پروژه های بازآفرینی شهری شهرستان ضمن تقدیر از تلاش ها و پیگیری های مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به زودی مبلغ ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات باز آفرینی ابلاغ و به شهرداری شهرستان خلخال اختصاص می یابد.

رئیس مجمع نمایندگان استان در خصوص برخورداری عمومی از توسعه متوازن شهری اظهارکرد: در بازگشایی مسیرهای محله گونی خلخال اقدامات اولیه صورت گرفته و نهایت تلاش و کوشش ما رضایت مندی همشهریان عزیز می باشد که بر اساس توسعه متوازن انجام گیرد و هم حاشیه شهر و نیز داخل شهر از امکانات شهری بهره مند شوند.

محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز در این بازدید گفت: پیرو پیگیری های نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر از معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران مقرر شد پروژه های بازآفرینی شهری شهرستان خلخال شروع و اولویت عملیات اجرایی از بازار ابوذر شهر خلخال باشد.

وی افزود: در سفر مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران قول مساعد برای اختصاص ۲۰ میلیارد ریال به این محل اخذ شد تا شهرداری خلخال سریعا نسبت به تکمیل پیاده راه سازی بازار اقدام و در اختیار مردم عزیز شهرستان خلخال قرار گیرد.