شناسهٔ خبر: 96029 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد:

افتتاح ۸ کیلومتر از بخش پایانی کنارگذر شرقی اصفهان

بازدید وزیر راه و شهرسازی به همراه معاون رئیس جمهور از کنارگذر شرقی اصفهان هشت کیلومتر از بخش پایانی کنارگذر شرقی اصفهان با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در سفر محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی استان اصفهان بخش پایانی کنارگذر شرقی اصفهان (آزادراه شهید سردار حجازی) به طول ۸ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر  ۱۵۲ میلیارد تومان افتتاح شد. ارزش روز این پروژه ۳۱۶ میلیارد تومان برآورد شده بود. در این بخش از آزادراه سه دستگاه پل جدید احداث شده است.

تکمیل بخش مهمی از از حلقه مفقوده کریدور آزادراهی شمال-جنوب کشور، تسهیل در حمل‌و‌نقل بار و مسافر استان‌های شمالی کشور به استان‌های اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد، افزایش بهره‌وری آزادراه اصفهان-نطنز-کاشان و اتصال کریدور شرقی-غربی کشور به کریدور آزادراهی شمالی-جنوبی از جمله مزایای تکمیل این بخش بخش از کنارگذر شرقی شهر اصفهان است.

گفتنی است در این سفر خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و علیرضا قاری قرآن، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اسلامی را همراهی می‌کردند. در این مراسم همچنین وزیر راه و شهرسازی با اهدای لوح از دست‌اندرکاران ساخت این آزادراه تقدیر کرد.