شناسهٔ خبر: 96102 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید در تهران و ۲۸ استان کشور/خیزش گردوخاک و طوفان شن در شرق، شمال‌شرق و مرکز

وزش باد کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید در تهران و ۲۸ استان کشور از خیزش گردوخاک و طوفان شن در شرق، شمال‌شرق و مرکز کشور خبر داد.

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تازه‌ترین وضعیت جوی کشور را برای امروز ۱۲ مرداد و روزهای آتی اعلام کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برای امروز در برخی از نقاط استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، قزوین، اصفهان، یزد، قم، البرز، تهران، سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری برای ساعت‌های بعدازظهر و اوایل شب، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی را دارد که در مناطق مستعد احتمال خیزش گردوخاک وجود دارد.

گودرزی ادامه داد: برای فردا چهارشنبه در مازندران، بلندی‌های گلستان، بلندی‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، و بلندی‌های واقع در زاگرس مرکزی و برخی از نقاط استان‌های یزد، اصفهان، کرمان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش بادهای شدید موقتی، رخ می‌دهد.

وی افزود: از پنجشنبه تا شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: برای چند روز آینده در برخی از نقاط شمال‌شرق، شرق و مرکز کشور خیزش گردوخاک و طوفان شن به ویژه در منطقه زابل، خراسان‌جنوبی، سمنان، تهران، اصفهان، قم و مرکزی رخ می‌دهد که سبب کاهش دید در جاده‌های مواصلاتی این منطقه خواهد شد. همچنین طی این مدت شرق دریای‌عمان مواج و متلاطم است.

گودرزی افزود: تهران امروز افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید را دارد و رگبار و رعدوبرق در نیمه شمالی استان رخ‌ می‌دهد. امروز بیشینه دما برای مهرآباد ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است.