شناسهٔ خبر: 96171 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

باد شدید و خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور/ افزایش دما در تهران، اردبیل و سواحل خزر

گرد و خاک کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید در اکثر نقاط کشور از خیزش گردوخاک و طوفان شن در شرق، شمال‌شرق و مرکز کشور خبر داد.

امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تازه‌ترین وضعیت جوی کشور را برای امروز ۱۴ مرداد و روزهای آتی اعلام کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در دو روز آینده برای مناطقی از استان‌های اردبیل، آذربایجان‌های شرقی و غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، کهکیلویه و بویر احمد، غرب اصفهان، چهار محال و بختیاری، ایلام، ارتفاعات خوزستان، بوشهر، فارس، جنوب و غرب کرمان، هرمزگان، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، تهران و سمنان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و واوایل شب رشد ابر، بارش باران رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید را پیش‌بینی می‌کنیم.

وی ادامه داد: در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه در برخی نقاط نوار غربی کشور در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی و البرز مرکزی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت. همچنین در ۵ روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد که در منطقه زابل و خراسان جنوبی خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. در این مدت شرق دریای عمان مواج است.

نقشینه گفت: تا اوایل هفته آینده برای سواحل دریای خزر و اردبیل افزایش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما پیش‌بینی کردیم. بیشینه دمای امروز تهران به ۳۵ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید و پیش‌بینی می‌کنیم از شنبه تا دوشنبه روند تدریجی افزایش دما را شاهد باشیم. کمینه دما نیز در تهران ۲۶ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

وی افزود: آسمان تهران امروز و فردا شاهد احتمال رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود.