شناسهٔ خبر: 96267 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در نامه معاون وزیر بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور؛

شیوه‌نامه اجرایی واکسیناسیون سراسری دریانوردان ابلاغ شد

بنادر معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شیوه‌نامه اجرایی طرح واکسیناسیون کارکنان حمل و نقل کشور از جمله دریانوردان را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در نامه علیرضا رییسی؛ معاون بهداشت وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و آدم‌نژاد؛ معاون حمل و نقل وزارت راه و‌ شهرسازی آمده است: با توجه به جلسه هماهنگی و بررسی انجام واکسیناسیون کارکنان حمل و نقل کشور، شیوه‌نامه اجرایی طرح واکسیناسیون کارکنان درون شهری و جاده‌ای، هوایی، ریلی و دریایی کشور جهت اقدام ارسال می‌شود. 

لازم است با هماهنگی نمایندگان استانی معرفی شده، طبق لیست پیوست، نسبت به اجرای برنامه واکسیناسیون آنان اقدام شود.

بنا بر این گزارش؛ در این نامه موارد ذیل ابلاغ شده است؛ 

جهت انجام واکسیناسیون کارکنان حمل و نقل کشور، نیاز به ثبت‌نام جهت نوبت دهی در سامانه نوبت دهی تزریق واکسن نبوده و براساس لیست تایید شده وزارت راه و شهرسازی در سطح کشور و یا استان اقدام شود.

اولویت محل تزریق، محل‌های معرفی شده است و تامین تجهیزات مورد نیاز از جمله یخچال، میز و صندلی، دستگاه کامپیوتر همراه با تامین اینترنت و یک دستگاه ترموتر لیزری جهت کنترل تب افراد در هنگام ورود به محل واکسیناسیون، با نمایندگان معرفی شده و سازمان‌های مرتبط است.

در شهرهای کوچک (در صورت عدم تعیین توسط سازمان‌های مرتبط) و مناطق روستایی، واکسیناسیون در محل مراکز تجمیع واکسیناسیون آن معاونت (زیر نظر دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی) انجام می‌شود.

این  گزارش می‌افزاید شهرام آدم‌نژاد معاون حمل و نقل و جانشین وزیر در ستاد مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی در نامه‌ای به سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه این وزارت خانه، خواستار هماهنگی و همکاری دقیق حوزه‌های حمل و نقلی با دانشگاه‌های علوم پزشکی استان ها در واکسیناسیون کرونا شد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، گفتنی است، واکسیناسیون دریانوردان علیه ویروس کووید۱۹، بر اساس هماهنگی و پیگیری‌های صورت گرفته از سوی وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر و دریانوردی با وزارت بهداشت؛ در دستورکار قرار گرفت و پس از پیگیری‌های صورت گرفته، اسامی و اطلاعات ۹۵ هزار دریانورد اعم از دریانوردان اقیانوس پیما، دریانوردانی که سفرهای ساحلی انجام می‌دهند و نیز قایقرانان و کارکنان حوزه دریایی از سوی سازمان بنادر جهت بارگذاری در سامانه مربوط به واکسیناسیون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال شد.