شناسهٔ خبر: 96472 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:‌

کارهای بزرگ قاسمی در قرارگاه خاتم، تاییدی بر صلاحیتش در تصدی وزارت راه و شهرسازی است

جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس در پیامی توئیتری درباره وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی نوشت: کارهای بزرگ قاسمی در قرارگاه خاتم الانبیا، تاییدی بر صلاحیت وی برای تصدی وزارت راه و شهرسازی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در توئیتی درباره وزیر پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی نوشت: کارهای بزرگی که قاسمی با مدرک مهندسی عمران به عنوان فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در احداث بنادر، فرودگاه‌ها، آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها،جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی و مسکن داشته، تاییدی بر صلاحیت علمی و تجربی ایشان برای تصدی وزارت راه و شهرسازی است.

 رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در لیست پیشنهادی آیت‌الله رئیسی، متولد سال ۱۳۴۳ در لامرد استان فارس و ۵۳ ساله است. وی در مرداد ماه ۱۳۹۰ در پی برکناری مسعود میر کاظمی، توسط محمود احمدی‌نژاد برای تصدی پست وزارت نفت پیشنهاد شد و در ۱۲ مرداد، به‌عنوان آخرین وزیر نفت دولت دهم از مجلس رأی اعتماد دریافت کرد.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء، فرمانده مهندسی نیروی دریایی سپاه پاسداران، عضو اتاق بازرگانی ایران، عضو هیات عامل بانک مرکزی، عضو هیات مدیره سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی از جمله سوابق اجرایی است که در کارنامه وزیر پیشنهای وزارت راه و شهر سازی به‌چشم می‌خورد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه ۲۰مردادماه  در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی فهرست وزرای دولت سیزدهم را جهت اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی کرد. بررسی برنامه و صلاحیت وزرا در کمیسیون‌های تخصصی تا ظهر  روز سه‌شنبه هفته جاری انجام می‌شود و بعد از آن بر اساس جدول زمان بندی مشخص شده وزرا در کمیسیون‌های تخصصی حضور پیدا می‌کنند. از روز شنبه (۳۰ مرداد) نیز جلسات رای اعتماد در صحن علنی مجلس آغاز می‌شود و تا  روز سه شنبه و یا حداکثر چهارشنبه هفته آینده کار بررسی صلاحیت‌ها به اتمام می‌رسد.