شناسهٔ خبر: 96501 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

نماینده مردم انزلی در مجلس:

تولید مسکن با انتخاب رستم قاسمی در دولت جدید شتاب می‌گیرد/اعلام آمادگی مجلس برای کمک به دولت در تامین مصالح ساختمانی

احمد دنیا مالی نماینده مردم انزلی در یازدهمین دوره مجلس اسلامی با اشاره به اینکه مجلس در تامین مصالح ساختمانی به ویژه سیمان و فولاد کمک حال دولت سیزدهم است، گفت: در برنامه ارایه شده،دولت برای اقشار هدف جامعه، شرایطی ایجاد می‌کند تا تامین مسکن آنها به شکل زمین ارزان، همراه با تسهیلات ارزان قیمت میسر شود.

احمد دنیامالی نماینده انزلی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص برنامه‌های رستم قاسمی وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم، برای تصدی پست وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: برنامه‌های پیشنهادی وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم با توجه به سابقه‌ای که وی در طرح مسکن مهر داشت و یکی از اصلی ترین طراحان آن طرح بود از سوی نمایندگان مورد قبول قرار گرفت.

دنیامالی ادامه داد: وی برنامه‌های خود را در حوزه مسکن به شکل جامعی ارایه کرد و طبق برنامه‌های پیشنهادی می‌توان امید داشت بخش عمده‌ای از دغدغه‌های مردم در طول زمان در حوزه مسکن برطرف شود.

نماینده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برنامه‌های رستم قاسمی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی برای خانه‌دار شدن اقشار هدف جامعه (اقشار آسیب‌‌‌پذیر، جوانان و خانه‌اولی‌ها، و مستاجران) بر مبنای واقعیت جامعه و قابل اجراست، افزود: طبق برنامه ارایه شده توسط وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی اقشار هدف جامعه که شامل مستاجران، زوج‌های جوان و اقشار آسیب‌ پذیر هستند می‌توانند با برنامه‌های دولت سیزدهم صاحب خانه شوند.

دنیامالی ادامه داد: در برنامه ارایه شده، دولت برای اقشار هدف جامعه، شرایطی ایجاد می‌کند تا تامین مسکن آنها به شکل زمین ارزان، همراه با تسهیلات ارزان قیمت میسر شود.

وی توضیح داد: آقای قاسمی به موضوع مسکن اشراف کامل دارد و نمایندگان مجلس این باور را دارند که با توجه به طرح جهش مسکن که مجلس ارایه کرده است، دولت جدید می‌تواند گام‌های موثری در بخش مسکن بردارد. از سوی دیگر ما در مجلس این باور را داریم که در حوزه مصالح به ویژه سیمان و فولاد و مصالح دیگر مجلس کمک می‌کند تا در حوزه تولید مسکن اقدامات چشمگیری محقق شود.

دنیامالی در پاسخ به این پرسش که آیا وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت سیزدهم برنامه‌ای برای تعادل بخشیدن به قیمت مسکن دارد یا خیر؟، گفت: باید به این نکته توجه داشته باشیم که قیمت مسکن افزایش پیدا نکرده است بلکه کاهش ارزش پول ملی است که سبب افزایش قیمت‌ها و از جمله قیمت مسکن شده است. درعین حال، باتوجه به اینکه بخشی از افزایش قیمت‌ها در بخش مسکن به دلالی ارتباط دارد باید جلوی دلالی در بخش مسکن گرفته شود.

دنیامالی در خصوص برنامه‌های بخش راه وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت سیزدهم نیز گفت: آقای قاسمی در حوزه راه و انجام پروژه‌های عمرانی فرد شناخته شده‌ای است. وی همجنین در ساخت پروژه های ریلی، بزرگراهی و ابنیه و پل ها فرد موثری است و تجربیات ارزشمندی دارد. امیدواریم با اقبالی که در مجلس نسبت به وی وجود دارد ازنظر آرا بتواند بیشترین آرای موافق را از مجلس برای کسب کرسی وزارت راه و شهرسازی کسب کند.