شناسهٔ خبر: 96710 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

عضو اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد:

سرعت در عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر بزرگ و کوچک/ سرمایه‌گذاری سازمان بنادر در تامین تجهیزات به خوبی صورت گرفته است/ رضایت فعالان اقتصادی از خدمت‌رسانی بنادر/ مواد اولیه؛ با فوریت به مراکز تولیدی ارسال می‌شود

کشتی در بندر چابهار عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: عملیات تخلیه و بارگیری کالا نسبت به سال‌های گذشته سرعت یافته است و سازمان بنادر و دریانوردی به تعهدات خود عمل می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیامک علیشاهپور درباره روند تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور و شرایطی که سازمان بنادر و دریانوردی طی ۴ سال گذشته پشت سر گذاشته است، گفت: سال‌های گذشته روند تخلیه و بارگیری کالا با تاخیر مواجه می‌شد و صاحبان کالا برای تحویل کالای خود، معطل می‌شدند ولی در سال‌های اخیر و با وجود مشکلات متعدد این موضوع اصلاح شده و تخلیه و بارگیری انواع کالاها؛ سرعت پیدا کرده است.

وی افزود: سرعت در عملیات تخلیه و بارگیری کالا حتی در دوران کرونا هم کاهش نیافت و این امر نشان می‌دهد که در این حوزه سرمایه‌گذاری درستی صورت گرفته است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به فعالیت بنادر خوزستان، خاطر نشان کرد: افزایش سرعت در عملیات تخلیه و بارگیری کالا تنها مربوط به بنادر بزرگ مانند بندر امام خمینی(ره) و کالاهای اساسی نیست؛ بلکه در بنادر کوچک مانند اروند و چوئبده نیز کالاها بدون مشکل و معطلی تخلیه می‌شوند و این امر سبب شده تا مواد اولیه با سرعت بیشتری به کارخانه‌ها و مراکز تولیدی برسد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی با بیان اینکه فعالان اقتصادی نسبت به عملکرد و خدمات رسانی بنادر رضایت دارند، تصریح کرد: وضعیت بنادر آبادان و خرمشهر نسبت به گذشته بهبود خوبی داشته است و ادامه این روند باعث می‌شود تا سطح مبادلات تجاری ایران با کشورهای همسایه افزایش پیدا کند.