شناسهٔ خبر: 96969 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر اعلام کرد:

پیشرفت۹۰درصدی اسکله سیریک مطابق برنامه‌ زمان‌بندی/توسعه سواحل مکران اثرگذار در توسعه تجارت و اشتغال پایدار

سیریک مدیربنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: عملیات احداث اسکله‌های بندر سیریک با پیشرفت ۹۰ درصدی مطابق با برنامه‌ریزی درحال اجرااست .

حمیدرضا محمدحسینی مدیربنادر و دریانوردی شهید باهنر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت:  عملیات احداث اسکله‌های بندر سیریک با پیشرفت ۹۰ درصدی مطابق با برنامه‌ریزی درحال اجرا است .

 مدیربنادر و دریانوردی شهید باهنر اظهارداشت: عملیات احداث اسکله شمع و عرشه بندرچندمنظوره بندر سیریک با ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار درحال انجام است.  

وی توسعه سواحل مکران را در توسعه تجارت و اشتغال پایدار اثرگذار دانست و تصریح کرد: عملیات احداث اسکله شمع و عرشه بندر چندمنظوره بندر سیریک با هدف توسعه سواحل مکران و اهمیت این بندر به لحاظ موقعیت قرارگیری جغرافیایی و به تبع آن افزایش بار اقتصادی در صادرات کالای تجاری و بهره‌وری اشتغال پایدار منطقه تعریف گردید.

مدیربنادر و دریانوردی شهید باهنر افزود پس از انجام مطالعات تست‌های دقیق ژئوتکنیک و آزمایش‌های مقاوم‌سازی بستر به صورت مدون درحال اجرا می‌باشد.

محمدحسینی تختی هم‌چنین طول اسکله‌های این بندر را ۱۰۴متر بر روی ۸۴ عدد شمع با طول متوسط ۴۵ متر عنوان کرد و ادامه داد: درحال حاضر عملیات کوبش شمع اسکله‌های این بندر به روش "کوبش از خشکی" با پیشرفت تقریبی ۹۰درصد روزهای اتمام عملیات را طی می‌کند.

لازم به ذکر است، بندر سیریک در فاصله ۱۷۰ کیلومتری شرق بندرعباس قرار دارد.این بندر  با ۵۱ هکتار پسکرانه و۳۴ هکتار وسعت حوضچه بعد از بندر شهید رجایی دومین حوضچه تجاری استان به شمار می‌رود.