شناسهٔ خبر: 97533 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اعلام کرد:

انجام تست کرونا از مسافرین ورودی ایرانی و خارجی در بدو ورود به کشور

کرمانشاه - پایانه مرزی پرویزخان مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان گفت: استان کرمانشاه از جمله استان های مرزی کشور است که دارای پایانه های مرزی فعالی در بخش مسافران و کالا است و شاید بیش از دیگر نقاط کشور با توجه به همجواری با کشور عراق نیازمند نظارت بر چگونگی رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه توسط اتباع خارجی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(کرمانشاه)، فریبرز کرمی درباره اقدامات انجام شده به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در پایانه مرزی پرویز خان اظهار داشت: از جمله این اقدامات می توان به اخذ تست از مسافرین ورودی ایرانی و خارجی در بدو ورود به کشور توسط قرنطینه نباتی اشاره کرد.

کرمی گفت: مسافرین ورودی خارجی در صورتی که دارای برگه تست کرونا pcr از مراکز دولتی با اعتبار ۷۲ ساعت باشند از آنها تست گرفته نمی شود و در زمان گرفتن تست تا دریافت جواب، مسافران و رانندگان در محوطه قرنطینه حضور دارند و کلیه ناوگان ورودی و خروجی از داکت ضد عفونی عبور داده می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: همچنین کنترل های لازم توسط نیرو های مرزبانی در نقطه صفر به منظور جلوگیری از ورود رانندگان و مسافرین فاقد ماسک در بدو ورود به کشور انجام می شود.

کرمی از توزیع ماسک و عدم ارائه خدمات به مراجعین فاقد ماسک همچنین معرفی نیروهای شاغل در مرز جهت تزریق واکسن کرونا به مرکز بهداشت قصرشیرین و انجام این مهم خبر داد و گفت: جلسات متعددی با مقامات و مسئولین بهداشتی طرف عراقی و مسئولین بهداشتی کشور در سالن جلسات پایانه مرزی به منظور هماهنگی و توسعه روابط دوجانبه در بخش جلوگیری از شیوع بیماری ویروس کرونا انجام شد است.

کرمی عنوان کرد: به مسافرانی که علائمی مانند تب، سرفه، آبریزش بینی، عطسه، ضعف و مشکلات تنفسی داشته باشند اجازه ورود به مرزهای کشور داده نمی شود.

وی از طلاع رسانی به شهروندان در قالب نصب بنر، تصاویر و توزیع بروشور به زبان فارسی و عربی درباره راهکارهای پیشگیری از کرونا خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بخش های بهداشتی و تامین تمهیدات لازم برای استقرار در پایانه های مرزی به منظور شناسایی مسافران مشکوک به ویروس کرونا نسبت به انجام اقدامات عاجلانه در این ارتباط اقدام می شود.

کرمی تصریح کرد: دریافت کارت واکسیناسیون از رانندگان و در صورت عدم تزریق واکسن معرفی به مراکز بهداشت شهرستان جهت انجام واکسیناسیون را از دیگران اقدامات انجام شده، دانست.