شناسهٔ خبر: 97623 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری:

ثبت‌نام در سامانه سماح برای تهیه بلیت اربعین الزامی است/ مشکلی برای تامین ناوگان پروازهای اربعین وجود ندارد

هواپیما هما سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه ثبت‌نام در سامانه سماح برای تهیه بلیت اربعین الزامی است، گفت: مشکلی برای تامین ناوگان پروازهای اربعین وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد حسن ذیبخش، مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مققر شده است که زائران اربعین حتما در سامانه سماح ثبت‌نام کنند، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری به کلیه شرکت‌های هواپیمایی داخلی و عراقی اعلام کرده است هیچ مسافری خارج از فهرست اعلام شده از سوی سامانه سماح نمی‌تواند در بازه زمانی ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهرماه بلیت به مقصد عتبات عالیات تهیه کند و الزام ثبت‌نام در سامانه سماح برای زائران اربعین وجود دارد.

وی ادامه داد: در دست داشتن جواب منفی تست PCR با اعتبار ۷۲ ساعت و کارت دریافت دو دوز واکسن از ضروریات این سفر است. اما افرادی که کمتر از ۷۲ ساعت اقامت در عراق دارند نیاز به انجام مجدد تست PCR در عراق ندارند و می‌توانند با همان نتیجه منفی که برای ورود به عراق استفاده کرده‌اند، به ایران بازگردند.

ذیبخش با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری در مورد تامین ناوگان هوایی برای سفر اربعین مشکلی ندارد، گفت: برای جابه‌جایی ۶۰ هزار زائر تمهیدات لازم دیده شده که زائران بتوانند با هماهنگی‌های انجام شده با کمترین مشکل به عتبات عالیات سفر کنند. بابت دریافت بلیت نیز مشکلی وجود ندارد در این بازه هماهنگی لازم برای پروازها انجام شده و پیگیری می‌شود که تمام توافقات حاصل شده، اجرا شود.

وی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری تلاش می‌کند مسافران با قیمت مناسسب به عتبات عالیات مشرف شوند، افزود:  پیشتر برای تامین بلیت با قیمت مناسب برای ۳۰ هزار نفر هماهنگی‌های لازم انجام شده بود. اکنون همکاران در حال رایزنی با شرکت‌های هواپیمایی هستند تا بلیت اربعین با قیمت مناسبی عرضه شود که زائران بتوانند با هزینه مناسب به این سفر معنوی مشرف شوند. 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه لغو روادید میان ایران و عراق بعد از سفر اربعین اجرایی می‌شود، گفت: مسافرانی که می خواهند در سامانه سماح ثبت نام کنند حتما باید روادید کشور عراق را تهیه کنند.