شناسهٔ خبر: 97699 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

فرودگاه مهرآباد خبر داد:

تجهيز برج مراقبت پرواز فرودگاه مهرآباد به سيستم جديد تهويه مطبوع

فرود هواپیما در فرودگاه مهرآباد با انجام پروژه بهسازی سيستم تهويه مطبوع، برج مراقبت پرواز به عنوان نخستين سازه‌ مهرآباد، به سيستم جديد تهويه مطبوع مجهز شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مجید داودی معاونت فنی و مهندسی فرودگاه مهرآباد گفت: سیستم سرمایشی - گرمایشی و تهویه مطبوع ساختمان برج مراقبت پرواز مهرآباد، پیش از این از طریق موتورخانه مرکزی تاسیسات، تامین و مدیریت می‌شد.

داودی گفت: با انجام پروژه بهسازی کامل سیستم تاسیسات، اقدام به بهسازی و بازسازی اساسی لوله‌کشی‌ها، چیلر، نصب دیگ‌ها، پمپاژ، پمپ‌های آتش‌نشانی، فنکوئل‌‌ها و هوارسان‌های جدید و موتورخانه مرکزی تاسیسات ساختمان شد که تامین کننده سرمایش و گرمایش ساختمان است.

گفتنی است؛ سیستم جدید نسبت به سیستم‌های گذشته و تجهیزات و دستگاه پیشین بسیار پیشرفته‌تر است و از امکانات مهمی از جمله سنسورهای تمام اتوماتیک برای تامین اکسیژن و دفع دی‌اکسید کربن در طبقات ساختمان و تأمین کننده میزان سرمایشی لازم برای تمامی طبقات به ویژه هفتم، هشتم و نهم در آن استفاده شده است.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد،  بهسازی سیستم تهویه برج مراقبت پرواز فرودگاه بین‌المللی مهرآباد بمدت یکسال و با قیمت بروز شده 100 میلیارد ریال انجام شده است .