شناسهٔ خبر: 97720 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد:

توافق با ایرلاین‌ها بر سر قیمت بلیت پرواز اربعین/ بلیت دو طرفه تهران-نجف؛ ۵ میلیون تومان/ بلیت را گران نخرید

هواپیما هما سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از توافق با ایرلاین‌ها بر سر قیمت بلیت پرواز اربعین خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن ذیبخش، مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در جمع خبرنگاران از تشکیل جلسه ستاد اربعین در سازمان هواپیمایی کشوری برای تعیین نرخ نهایی قیمت بلیت عراق در ایام اربعین خبر داد و گفت: در این نشست مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی و نمایندگان انجمن شرکت‌های هواپیمایی، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)  و سازمان حج و زیارت حضور داشتند و  نتایج نشست بسیار خوب بود.

وی ادامه داد: در این نشست با مساعدت تمام شرکت‌های هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی، قیمت‌های پروازهای اربعین نهایی شد و تمام ایرلاین‌ها موظف شدند بلیت پروازها را با قیمت مصوب به فروش برسانند. 

ذیبخش با اشاره به اینکه قیمت توافق شده برای بازه ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر است، گفت: توافق شد پرواز دو طرفه از مبدا تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و اهواز به فرودگاه نجف  ۵ میلیون تومان و قیمت پرواز یکطرفه ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باشد. همچنین قیمت پرواز دوطرفه از مبدا مشهد به نجف ۶ میلیون تومان و قیمت پرواز یکطرفه از این شهر ۴ میلیون تومان تعیین شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور ضمن درخواست از متقاضیان برای آنکه تحت هیچ شرایطی بلیت را گران نخرند، گفت: چنانچه هرکدام از ایرلاین‌ها و آژانس‌های هواپیمایی از مبلغ مورد توافق تخطی کنند، مسافران می‌توانند از طریق سامانه شکایات مردمی سایت سازمان اقدام کنند و سازمان خیلی سریع به شکایات رسیدگی خواهد کرد.

وی ادامه داد: نرخ توافق شده برای پروازهای شرکت‌های هواپیمایی داخلی است و قیمت بلیت پرواز شرکت‌های خارجی شامل این مصوبه نمی‌شود. اما ظرفیتی که در توافق دیده شده می‌تواند ۶۰ هزار زائر اربعین را پوشش دهد. همچنین ایرلاین‌ها می‌توانند از فردا نسبت به فروش بلیت با نرخ اعلام شده اقدام کنند.

ذیبخش در انتها گفت: مصوب شد افرادی که در سامانه سماح ثبت‌نام کرده و از داشتن ویزا مطمئن هستند، می ‌توانند نسبت به خرید بلیت اقدام کنند. در صورتی که فردی بلیت تهیه کنند و نتواند ویزا دریافت کند، جریمه کنسلی پرواز بر اساس مقررات پروازهای خارجی محاسبه خواهد شد.