شناسهٔ خبر: 98030 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

توضيحات سازمان هواپيمايی کشوری پيرامون فيلم منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی:

پرواز ایلوئوشین به عراق غیر تجاری بوده است

ایلوئوشین پرواز هواپیمای ایلوئوشین به عراق که فیلم آن در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها منتشر شده است، غير تجاری و غیر مسافری بوده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواپیمایی کشوری در جواب فیلمی که در رسانه‌ها از پرواز هواپیمای ایلوئوشین به عراق و جابه‌جایی زوار اربعین منتشر شده است، اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: «نیروهای مسلح برای نیازهای پشتیبانی خود هواپیماهای متعددی دارند و پروازهای پشتیبانی به صورت مستمر برای جابجایی افراد و بار در قالب غیر تجاری کشور و ضرورتهای عملیاتی برقرار می‌كنند.

با توجه به جابجایی حجم قابل توجهی بار و نیروی انسانی برای ارائه خدمات در مراسم اربعین توسط دستگاه‌های مرتبط، توان پشتیبانی بخش نظامی کشور در خدمت این نیاز قرار داده شده و برخی امکانات و نیروهای مورد نیاز برای خدمات رسانی به زوار اربعین با مساعدت نیروهای نظامی جابجا می‌شوند.

طبق اطلاعات کسب شده توسط این سازمان، این پروازها غیر تجاری است، به این معنی که بلیت فروشی انجام نمی‌شود و مردم عادی با این هواپیماها جابجا نمی‌شوند، بلکه دستگاه‌های اجرایی بنا به ضرورت خود، نیروها و بارهای مورد نیاز را از این طریق به عراق اعزام می‌کنند.»

 

البته این پروازها نیز تابع مقررات ایمنی نظامی است و تمامی افراد نیز از نظر مقررات ورود به کشور عراق موظف به رعایت دستورالعمل ‌ها از جمله دریافت ویزا، تزریق واکسن و تست منفی کرونا قبل از ورود به عراق هستند.