شناسهٔ خبر: 98130 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد:

مراحل ثبت‌نام برای دریافت وام ۲۰۰ میلیونی تسهیلات نوسازی مسکن در بافت فرسوده استان قم

حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم از فرآیند غیر حضوری ثبت نام برای دریافت وام و تسهیلات نوسازی مسکن در بافت فرسوده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(قم)، حسن صبوری اظهار داشت: در کلانشهر قم تسهیلات نوسازی مسکن در بافت فرسوده برای پروژه های احداثی بدون استفاده از فناوری نوین برای اشخاص حقیقی  وحقوقی به ازای هر واحد، ۱۲۰میلیون تومان با سود ۹ درصد ، ۵۰ میلیون با سود ۱۸ درصد و۳۰ میلیون با سود ۱۶% اوراق و در مجموع ۲۰۰ میلیون تومان است.

وی  با اشاره به اینکه برای اشخاص  حقیقی و حقوقی نیز سقف تسهیلات اعطایی در صورت استفاده از فناوری های  نوین ساخت تا ۲۷۰ میلیون تومان برای کلانشهر قم به صورت ۱۲۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد ، ۸۰ میلیون تومان با سود ۱۸% و۷۰ میلیون تومان با سود ۱۶ در صد اوراق است.

صبوری ادامه داد: برای ثبت‌نام شهروندان می‌توانند با مراجعه به سامانه تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده ناکارآمد شهری به آدرس http://facility.udrc.ir  مراحل ثبت ملک خود را طی کنند.

وی افزود: استعلام برای تشخیص موقعیت ملک در بافت فرسوده با استفاده از کد جام و یا کد پستی از طریق سایت مذکور انجام می شود و در مرحله بعدی متقاضی باید تلفن همراه خود رادر سامانه ثبت کند. در ادامه نیز  متقاضی ضمن تکمیل فرآیند ثبت نام خود، از طریق سامانه کد رهگیری دریافت می‌کنند.

صبوری خاطرنشان کرد: با کامل کردن ثبت‌نام، پس از یک هفته پیامک به متقاضی ارسال می‌شود و او برای دریافت تسهیلات باید به بانک مراجعه کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان تاکید کرد: کلیه مراحل ثبت نام سامانه بدون مراجعه حضوری و به صورت برخط و از طریق اینترنت قابل انجام و پیگیری است.