شناسهٔ خبر: 98175 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ محقق شد؛

ثبت ۴۷۰۰ عملیات ایمنی راهنمایی کشتی‌ها در بنادر هرمزگان/ اجرای عملیات STS با هدف تامین سوخت پالایشگاه بندرعباس

بندر هرمزگان معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: بیش از ۴ هزار و ۷۰۰ عملیات راهنمایی کشتی‌ها در شش ماهه سال جاری به صورت شبانه روزی و بدون وقفه باایمنی کامل به همت راهنمایان در بنادر استان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اسماعیل مکی‌زاده با اشاره به فعالیت راهنمایان دربنادر هرمزگان طی شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ اظهارداشت: این عملیات‌ها شامل پهلودهی، جداسازی وجابجایی شناورها می‌باشد که توسط ۳۶ راهنما صورت گرفت است.

وی با بیان اینکه خدمات راهنمایی کشتی به منظور ارتقا سطح ایمنی و امنیت بنادر ، آبراهه‌ها و حفاظت از محیط زیست در تمام بنادر مطرح دنیا در بالاترین سطح ممکن و توسط نیروهای متخصص و زبده انجام می‌شود، ادامه داد: عملیات‌های راهنمایی کشتی براساس برنامه و بدون وقفه در شرایط متاثر از شیوع ویروس کرونا و گاها از مبدا کشورهای درگیر با این ویروس به انجام رسید.

 مکی‌زاده گفت: در این مدت به منظور تامین سوخت پالایشگاه بندرعباس بیش از ۳ مورد عملیات STS(کشتی به کشتی) سوپر تانکرها توسط راهنمایان به ثبت رسیده است.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به فعالیت ۱۶ موسسه آموزش دریانوردی در استان هرمزگان بیان کرد: ۲۳ دوره عناوین آموزشی دریانوردی در این موسسه‌ها برگزار می‌شود.
 
به گفته مکی‌زاده، بنادر استان هرمزگان از ۳۶ راهنما بهره برده که تعداد ۱۷ نفر راهنمای ارشد، ۱۲ نفر از آنها راهنمایان درجه دو، ۴ نفر راهنمای درجه سه و تعداد ۳ نفر دیگر را کارآموزان تشکیل می‌دهند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، شایان ذکر است،  در حال حاضر ۳۳ هزار نفر دریانورد در استان هرمزگان مشغول فعالیت بوده که از این تعداد ۱۵۳ بانوای دریانورد در گستره آبی هرمزگان فعالیت می‌نمایند.