شناسهٔ خبر: 98295 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خوزستان:

مرزهای شلمچه و چذابه آماده جابجایی زائران اربعین حسینی(ع) هستند

بهرامی نیا مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از آماده بودن پایانه های مرزی خوزستان برای جابجایی زائران اربعین حسینی(ع) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(خوزستان)،  غلامعباس بهرامی نیا در جریان بازدید از پایانه مرزی شلمچه اظهار کرد: طبق اعلام ستاد مرکزی اربعین، مرزهای زمینی کشور برای تردد زائران اربعین حسینی(ع) بسته اعلام شده بود و سفر به عتبات تنها از طریق مرزهای هوایی انجام می شد اما در دو روز گذشته مرزهای بین المللی شلمچه و چذابه به روی زائران بازگشایی شدند.

وی با بیان اینکه طبق آمارهای غیر رسمی اعلام شده حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار نفر از این دو مرز به سمت عتبات عبور کردند، افزود: پیش از اعلام باز بودن مرزهای زمینی خوزستان، این اداره کل تمهیدات لازم برای آماده سازی سالن های مسافربری، سایبان ها، تأمین آب آشامیدنی سالم و سرویس های بهداشتی کافی را در دستور کار خود قرار داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: با توجه به پیش بینی بازگشت زمینی تعداد قابل توجهی از مرزهای شلمچه و چذابه تعداد ۴۰۰ دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران در نظر گرفته شده است.

بهرامی نیا ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۶۰ دستگاه در مرز شلمچه، ۲۰ دستگاه در مرز چذابه و ۱۵۰ دستگاه در پایانه های مسافربری آبادان، خرمشهر و اهواز آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان یادآور شد، در صورت افزایش تعداد زائران برگشتی، پیش بینی های لازم  از سوی این اداره کل برای تأمین ناوگان حمل و نقل اندیشیده شده است.