شناسهٔ خبر: 98384 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بیش از ۴۱ میلیون وسیله نقلیه وارد جاده های استان البرز شده است

منصور کیایی طی ۶ ماه نخست سال جاری بیش از ۴۱ میلیون خودرو به استان وارد و بیش از ۴۳ میلیون خودرو از استان البرز خارج شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ( البرز)، عادل منصور کیایی ، معاون فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز، اظهارکرد: براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۵۲ دستگاه ترددشمار فعال در محورهای مواصلاتی البرز از ابتدای سال تاکنون ۴۱ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۶۷۹ تردد ورودی به محورهای مواصلاتی البرز ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴/۶درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه با اشاره به افزایش ۶/۲ درصدی در تردد خودروهای خروجی از استان گفت: تا پایان شهریور امسال ۴۳ میلیون و ۴۷۱ هزار و ۹۸۶ تردد خروجی وسائل نقلیه از استان ثبت شده است.

این مسئول با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست امسال سرعت متوسط وسائل نقلیه در محورهای مواصلاتی البرز کاهش ۶/۲ درصد نسبت به مدت مشابه داشته است، افزود: سرعت متوسط وسائل نقلیه ۷۲ کیلومتر در ساعت بوده است.

منصور کیایی با اشاره به پرترددترین محور مواصلاتی استان در سال جاری، گفت: آزادراه کرج- تهران تا پایان شهریور با متوسط تردد ساعتی ۵۱۹۲ تردد وسیله نقلیه، پرترددترین محور استان بوده است