شناسهٔ خبر: 98530 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

توسط ستاد اربعین انجام شد:

تقدیر از نقش وزارت راه و شهرسازی در استقبال و بدرقه زائرین اربعین حسینی

اربعین حسینی در نشست قرارگاه اربعین حسینی که در مرز شلمچه برگزار شد، اقدامات وزارت راه و شهرسازی در ساماندهی وسایل حمل و نقل و جابجایی زائرین اربعین، مورد توجه و تقدیر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جلسه نشست قرارگاه اربعین حسینی که به ریاست صادق خلیلیان استاندار ویژه خوزستان و با حضور سردار اشتری فرمانده ناجا و معاونین ایشان، سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی و جمعی از مدیران ارشد استان در مرز شلمچه برگزار شد، دستگاه های ذیربط، گزارش هایی از عملکرد و روند برگزاری مراسم اربعین و بدرقه و استقبال زائرین در حوزه شلمچه ارائه دادند.

در این جلسه سعید رسولی به نمایندگی از وزارت راه و شهر سازی، ضمن قدردانی از زحمات دست اندرکاران برگزاری مراسم اربعین و خادمین زائرین که در هر چه باشکوه برگزارتر شدن این اجتماع بزرگ معنوی نقش داشتند، گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی دستگاه های ذیربط وزارت راه و شهر سازی از جمله سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه ها و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ارائه کرد.

گفتنی است شرکت راه آهن با اختصاص قطارهای فوق العاده خرمشهر – تهران و جابجایی رایگان زائرین اربعین حسینی با قطارهای ریل باس از شلمچه به خرمشهر و از خرمشهر به اهواز نسبت به تسهیل جابجایی زائرین اقدام کرده است که این اقدام مورد تقدیر مردم و مسئولین قرار گرفت.

همچنین راه آهن جمهوری اسلامی ایران با پذیرایی از زائرین با غذای گرم در خرمشهر و برپایی موکب در محل ایستگاه های اهواز و ... و ساماندهی پروازها در بخش هوایی را می توان از اهم این اقدامات برشمرد.

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، در پایان این نشست، اقدامات وزارت راه و شهر سازی از سوی استاندار ویژه خوزستان و فرماندهی نیروی انتظامی مورد تقدیر قرار گرفت.