شناسهٔ خبر: 98584 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رییس اداره حقوقی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

لغو کارت هوشمند ۱۲۳ راننده متخلف در شش‌ماهه امسال

لغو کارت هوشمند ۱۲۳ راننده متخلف در شش‌ماهه امسال.jpg از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه، براساس رای کمیسیون ماده ۱۱ استان، کارت هوشمند ۱۲۳ راننده متخلف لغو شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازب، از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه، براساس رای کمیسیون ماده ۱۱ رسیدگی به تخلفات رانندگان، کارت هوشمند ۱۲۳ راننده متخلف لغو شده است.به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(لرستان)، محمد دالوند گفت: در راستای نظارت بر عملکرد رانندگان حمل و نقل عمومی جاده ای و ارتقای خدمات به کاربران، در شش ماهه نخست امسال ۲۴۷ پرونده تخلفات رانندگان کالا و مسافر در کمیسیون ماده ۱۱ (رسیدگی به تخلفات رانندگان) مورد بررسی قرار گرفته که ۱۲۴ فقره به تذکر کتبی با درج در پرونده و ۱۲۳ فقره نیز به لغو یکماهه کارت هوشمند راننده متخلف منجر شده است.
وی افزود: در کمیسیون ماده ۱۲ (رسیدگی به تخلفات شرکت های حمل و نقل) نیز ۷۶ پرونده بررسی شده که ۶۳ مورد تذکر کتبی با درج در پرونده دریافت نموده، ۱۱ فقره به پرداخت جریمه نقدی محکوم و دو فقره نیز برائت گرفته‌اند.
رییس اداره حقوقی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: عمده تخلفات مطرح شده در کمیسیون‌ها مربوط به عدم درج کرایه واقعی و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا بوده است.
وی اظهار داشت: در بحث مستندسازی اموال غیرمنقول، ۱۲ فقره سند تک برگی صادر و پیش‌نویس ۹ سند دیگر نیز تهیه شده و آماده صدور سند می‌باشد.