شناسهٔ خبر: 98653 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

با حضور سرپرست جدید شرکت بازآفرینی شهری ایران انجام شد؛

بررسی روند اجرای پروژه یکهزار واحدی مرادآباد

حاشیه نشینی چابهار سرپرست جدید شرکت بازآفرینی شهری ایران، وضعیت پروژه ساخت هزار واحد مسکونی مرادآباد چابهار را در جلسه‌ای مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در جلسه‌ای که به ریاست احمدی نوری سرپرست جدید شرکت و با حضور اعضای هیات مدیره ، معاونین و مدیرکل دفتر نظارت بر امور اجرایی و سرپرست دفتر راهبری و هدایت طرح های بازآفرینی شهری  شرکت و سارانی  نماینده اداره کل راه و شهرسازی جنوب  سیستان و بلوچستان (ایرانشهر)  تشکیل شد، روند اجرای پروژه هزار واحدی مرادآباد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه احمدی نوری پس از استماع گزارش‌های مشاور و مسوولان ستادی شرکت دستورات و رهنموردهای لازم جهت پیشرفت و تسریع در روند اجرای پروژه را صادر کرد.

به گزارش شرکت بازآفرینی شهری ایران، لازم به یادآوری است مرادآباد چابهار یک سکونتگاه غیررسمی در حاشیه شهر با جمعیت هفت هزار و ۲۳۴ نفر در قالب هزار و ۲۳۰ خانوار بوده است که به مرور زمان با کپرنشینی ایجاد و گسترش پیدا کرده است. برای رفع این معضل هم اکنون پروژه مسکن محرومان هزار واحدی مرادآباد چابهار در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار با همکاری شرکت بازآفرینی شهری ایران به عنوان کارفرما و سازمان بسیج به عنوان مجری در حال احداث است. مساحت کل واحدهای این پروژه ۶۰ هزار متر مربع بوده و قرار است ظرف ماه‌های پیش رو آماده بهره‌برداری شود.