شناسهٔ خبر: 98741 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان خبر داد:

افزایش ۷۳۲ درصدی صادرات نفتی از بنادرغرب هرمزگان/ تخلیه و‌ بارگیری بیش از پنج میلیون کالا

بندر هرمزگان مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، میزان افزایش صادرات نفتی تا نیمه مهرماه سال جاری از بنادر این استان را ۷۳۲ درصد با حجم ۲ میلیون و ۳۶۳ هزار تن اعلام کرد.

قاسم عسکری‌نسب مدیربنادر و دریانوردی غرب هرمزگان در تشریح عملکرد بنادر غرب هرمزگان به خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گفت: از ابتدای امسال تا کنون، ۳ میلیون و ۲۲۸ هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی صادر شده که شاخص‌ها رشد ۳۰۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

وی با اشاره به رشد ۶۸ درصدی صادرات غیرنفتی با حجم بیش از ۸۶۵ هزار تن در طی این مدت، افزود: از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۵ میلیون و ۱۷۰هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی در این بنادر تخلیه و بارگیری شده است که در هم‌سنجی با مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۱۳۰ درصدی در امر تخلیه و بارگیری هستیم.  

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان تصریح کرد: طی این مدت نیز بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالای نفتی تخلیه و بارگیری شد که در این بخش مجموع شاخص‌ها رشد ۲۰۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

عسکری‌نسب ادامه داد: از مجموع عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالا، بیش از یک میلیون و ۶۶۳ هزار تن نیز مربوط به کالاهای غیرنفتی است و در این بخش نیز ۵۴ درصد افزایش محقق شده است.  

وی توضیح داد: طی این مدت نیز بیش از ۶۱۴ هزارتن انواع محصولات غیرنفتی در بنادر غرب استان کاپوتاژ شده که افزایش ۳۱ درصدی در این حوزه را نشان می‌دهد.