شناسهٔ خبر: 99233 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان خبر داد:  

 اشتغال زایی برای ۶۹ نفر در بخش حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی

فروغ فاریابی معاون حمل و نقل  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی گفت : تا پایان نیمه نخست سالجاری ۶۹ راننده جدید به جمع خانواده بزرگ رانندگان حمل ونقل جاده ای کالای استان اضافه شدند.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، فروغ فاریابی گفت: مجموع رانندگان بخش حمل و نقل باری جاده ای استان تا پایان نیمه نخست امسال به ۲۶ هزار و ۱۹۵ راننده رسید.

 وی گفت : تا پایان شهریور ماه سال جاری تعداد ناوگان باری فعال استان ۳۱ هزار و ۶۴۲ دستگاه بوده است که عمر متوسط این ناوگان به ۱۵.۵۸ سال تا پایان این مدت رسیده و همچنین در شهریور ماه امسال برای ۸۲ دستگاه ناوگان باری استان کارت هوشمند صادر شده است.

 فاریابی با اعلام اینکه تا پایان شهریور ماه سال جاری نزدیک به ۱۶ هزار دستگاه وانت باری فعال در استان وجود داشته گفت : برای ۷۸ دستگاه وانت بار در شهریورماه ۱۴۰۰ کارت هوشمند صادر گردید.

 این مقام مسئول با دعوت رعایت کامل قوانین و مقررات توسط رانندگان بخش حمل و نقل باری مخصوصا اخذ بارنامه در جابجایی کالا و عدم وجود اضافه تناژ گفت : وجود اضافه تناژ موجب خسارت به بدنه جاده ها می‌شود که این کار علاوه بر حق الناس بودن موجب تجاوز به حقوق سایر کاربران جاده ای که از محورهای مواصلاتی استان استفاده می‌کنند.