شناسهٔ خبر: 99275 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

به منظور اجرای عملیات راهداری زمستانی انجام گرفت؛

استقرار راهداران در جاده ها مازندران

مازندران-راهداری زمستانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران گفت: با توجه به کاهش دما و وجود توده هوای سرد در استان در طول روزهای آینده ، راهداران اين اداره كل با استقرار در مناطق برفگير و كوهستانی ، آمادگی کامل برای اجرای عملیات راهداری و ایمن سازی محورهای ارتباطی استان را دارند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازری (مازندران)  عباسعلی نجفی گفت : اين اداره كل به منظور حفظ ايمني جاده ها و تردد روان وسايل نقليه و جلوگيري از بروز سوانح رانندگي با كليه امكانات و اكيپ هاي راهداري خود آمادگي كامل براي عمليات راهداري را دارد.

وي اظهار داشت: در حال حاضر۳۳ اکيپ راهداري در قالب ۲۵۰ ماشين و ۳۵۰ راهدار در محورهاي مواصلاتي استان مستقر هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان طول محورهاي برفگير مازندران را ۳۷۰۰ کيلومتر اعلام و عنوان کرد: در حال حاضر ۲۲ راهدارخانه در محورهاي مواصلاتي استان مجهز  و آماده سرويس دهي به مسافران و در راه ماندگان است.

 نجفی ضمن اشاره به این مطلب که در حال حاضر تمامی محورهای اصلی و شریانی استان باز و تردد در آنها برقرار است ، خاطر نشان ساخت: با توجه به كاهش دما و بارش باران و برف در سطح محورهاي كوهستاني به كليه رانندگاني كه قصد تردد از محورهاي كوهستاني را دارند توصيه مي شود ضمن رعايت قوانين و مقرارت ، تجهيزات و امكانات ايمني را همراه داشته باشند.

گفتنی است: مسافرين و رانندگان محترم مي‌توانند جهت كسب اطلاعات از آمار و ارقام تردد در محورهاي استان و كشور همچنين آگاهي از آخرين وضعيت راهها و انسدادها يا محدوديت‌هاي احتمالي تردد و  شرايط جوي به سايت www.۱۴۱.ir مراجعه نموده و يا با تلفن گوياي ۱۴۱ تماس حاصل فرمايند.