شناسهٔ خبر: 99306 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رییس اداره ابنیه فنی راهداری لرستان خبر داد:

اصلاح و حذف ۴۷ نقطه پرتصادف در محورهای استان

خبر اصلاح 47 نقطه پرتصادف لرستان.jpg در شش ماهه امسال، اصلاح و حذف ۴۷ نقطه پرتصادف در محورهای اصلی، فرعی و روستایی استان لرستان اجرایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(لرستان)، سامان نعمتی گفت: با توجه به اهمیت حذف نقاط پرتصادف در ایمنی تردد وسایل نقلیه و حفظ جان کاربران جاده‌ای، از ابتدای سال جاری با شناسایی نقاط اولویت‌دار در سراسر استان، اقدامات زودبازده برای اصلاح و حذف ۴۷ نقطه دارای اولویت در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به پروژه احداث زیرگذر رازان در محور خرم‌آباد_بروجرد گفت: این پروژه که در مسیر محور اصلی خرم‌آباد به مرکز کشور قرار دارد با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در حال اجرا است.

نعمتی با بیان اینکه پروژه زیرگذر پادگان مهندسی بروجرد نیز ۵۰درصد پیشرفت دارد، اظهار داشت: از دیگر پروژه‌های اصلاح نقاط پرتصادف استان می‌توان به اصلاح پیچ قبل از پل کشکان با احداث پل جدید، حذف پیچ گیلوران در محور خرم‌آباد-کوهدشت با تعریض محور و پیشرفت ۸۰درصد، تعریض، جداسازی و روکش آسفالت سه‌راهی نهاوند در محور بروجرد-ملایر، پیشرفت ۵۰درصدی حذف پیچ شرشره با تعریض محور کوهدشت_پل کشکان، پیشرفت ۴۰درصدی تعریض محور و روکش آسفالت محور روستایی کت‌کن گراب کوهدشت اشاره کرد.

رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان، احداث رمپ خروج اضطراری گردنه طولکش در محور خرم‌آباد-پلدختر با پیشرفت ۶۰درصد، اصلاح تقاطع مرزیان در محور چهارخطه ازنا-شازند، آشکارسازی و ایمن‌سازی تقاطع‌های زرنان و شکاربانی در محور ازنا-دورود، تقاطع کلکله محور دورود-ازنا، روستاهای داریاب، سیاهکله و آبکت در سه‌راهی دورود و اصلاح شش پیچ خطرناک در محور روستایی دورود _عمارت را به‌عنوان بخش دیگری از عملکرد استان در حذف نقاط پرتصادف برشمرد که با پیشرفت قابل ملاحظه ای در حال اجرا هستند.

وی ادامه داد: احداث واریانت تقاطع تنگ بره در محور بابازید-سیمره رومشکان، تعریض و اصلاح هندسی دره‌چپی و شانه‌سازی با ایجاد هره خاکی در محور خرم‌آباد-بیرانشهر، بهسازی و اجرای بیس رفع نقطه پرتصادف تنگ جلگه خلج محور خرم‌آباد-پلدختر، آشکارسازی و اجرای سرعتکاه در محدوده باباعباس محور خرم‌آباد-چگنی، ایمن‌سازی و نصب علائم در نقاط کهریز و تجره در محور خرم‌آباد-بروجرد، ایجاد هره خاکی در محور خرم‌آباد-سپیددشت، ایمن‌سازی پیچ‌های کن‌کت و تقاطع مرادآباد محور دلفان-کرمانشاه و  برخوردار در محور دلفان‌-نهاوند، کمربندی دلفان، ایمن‌سازی پیچ گاوکش با تعریض و روکش آسفالت به طول سه کیلومتر در محور دلفان_خرم‌آباد نیز در این شش ماهه عملیاتی شده است.

نعمتی، از اصلاح و تیغ‌زنی شانه راه گردنه گاماسیاب در محور نورآباد-نهاوند، حذف پیچ‌های خطرناک مله‌شبانان در محور خرم‌آباد-کوهدشت، گیجالی، دره‌چپی، آبسرده، چنارستان و دره‌گرم شهرستان بروجرد با تعریض شانه به عنوان دیگر اقدامات در راستای اصلاح نقاط پرتصادف در کوتاه‌مدت یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت نسبت به احداث حفاظ سه‌راهی ایمنی و حفاظ جان‌پناه بتنی در سه‌راهی نهاوند بروجرد و پل‌های دوآب و سیاهپوش الشتر، نصب تابلو دوربرگردان در زرین چغا و حذف پیچ هنام و ریزش‌برداری منطقه جوانمرد در الشتر صورت گرفته است.

رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با بیان اینکه احداث برج نوری سه‌راهی بابازید در محور خرم‌آباد-پلدختر به زودی عملیاتی می‌شود، گفت: ایمن‌سازی پاعلم در محور پلدختر-پل‌زال، اصلاح پیچ افرینه در  محور پلدختر-خرم‌آباد و سه‌راهی پریان در محور کوهدشت-زانوگه در دست مناقصه قرار دارد.

نعمتی خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز حذف ۲۰ نقطه پرتصادف تامین اعتبار شده که مطالعات آنها در حال انجام است.