شناسهٔ خبر: 99309 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان خبر داد:

انجام پالایش ثبت‌نام شدگان قانون جهش تولید مسکن همزمان با ثبت‌نام/بررسی پیشنهاد پذیرش آقایان مجرد برای ثبت‌نام در قانون جهش تولید مسکن/ هرگونه مزیت در قانون جهش تولید مسکن شامل ثبت نام کنندگان طرح‌های حمایتی قبلی نیز می شود

پردیس معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از پالایش ثبت‌نام شدگان قانون جهش تولید مسکن همزمان با ثبت‌نام آن ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان جزئیات ثبت‌نام متقاضیان مسکن در سامانه جهش تولید مسکن را اعلام کرد.

معاون مسکن و ساختمان گفت: ثبت‌نام از متقاضیان مسکن در قانون جهش تولید مسکن در ادامه تعهد دولت و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر شروع نهضت ملی مسکن است که  از امروز ۲۸ مهر و یک ماه از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن با کار تمام‌وقت همکاران در سطح ستاد و استان‌ها، به مرحله اجرا درآمد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در ساعات اولیه شروع ثبت‌نام بیش از ۱۰ هزار نفر در سامانه ثبت‌نام کردند، افزود: ثبت نام تا یک ماه ادامه دارد و درخواست ما از ثبت‌نام کنندگان این است که در انجام ثبت‌نام عجله نکنند تا سبب ترافیک در ثبت‌ نام نشود.

محمودزاده اعلام کرد: تا یکماه آینده بعد از تکمیل ثبت‌نام و همزمان با تکمیل ثبت‌نام، پالایش اطلاعات انجام می‌شود و کسانی که بر اساس شرایط، حائز شرایط دریافت مسکن هستند از طریق پیامک به آنها اطلاع‌رسانی می‌شود تا مابقی مراحل ثبت‌نام را طی کنند.

وی در خصوص شرایط افرادی که می‌توانند در سامانه ثبت‌نام کنند، توضیح داد: در قانون جهش تولید مسکن، استثنائاتی برای بانوان مجرد وجود دارد. بدین نحو که بانوان مجرد بالای ۳۵ سال سن که به عنوان خودسرپرست تلقی می‌شوند، افراد معلول جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن، نخبگان علمی که فاقد مسکن هستند و دیگر شرایط اعلام شده را دارند مشمول دریافت مسکن در این قانون هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی از ارایه پیشنهادی برای ثبت‌نام آقایان مجرد در قانون جهش تولید مسکن خبر داد و گفت: چنانچه پیشنهاد وزارت راه برای مشمول شدن آقایان مجرد برای ثبت‌نام در سامانه قانون جهش تولید مسکن فراهم شود این افراد می‌توانند در سامانه ثبت‌نام کنند و مشمول دریافت این امتیاز شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که آیا ثبت‌نام شدگان طرح اقدام ملی مسکن حائز امتیازات قانون جهش تولید مسکن می‌شوند یا خیر؟، گفت: تمام افرادی که در طرح‌های حمایتی قبل ثبت‌نام کردند، هرگونه مزیتی که در قانون جهش تولید مسکن ایجاد شود، مشمول آنها نیز خواهد شد.

محمودزاده در خصوص زمان احتمالی بهر‌ه‌برداری از واحدهای مسکونی قانون جهش تولید مسکن، اعلام کرد: پیش‌بینی این است که بعد از صدور پروانه ساختمانی بین ۱۸ ماه تا ۲ سال صرف زمان ساخت خواهد شد، مشروط بر آنکه آورده متقاضیان در زمان مقرر، به حساب سازندگان واریز شود.