شناسهٔ خبر: 99355 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل دفتر آمار و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خراسان جنوبی

اختصاص اعتبار برای تجهیز بیشتر استان به دوربین های نظارتی لیزرگان

بازدید مدیر کل دفتر امار، ایمنی و ترافیک سازمان  راهداری از خراسان جنوبی.jpg مدیرکل دفتر آمار، ايمني و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در کمیسیون ایمنی و حمل و نقل جاده ای استان گفت: اعتبار برای تجهیز جاده‌های خراسان جنوبی به دستگاه لیزرگان اختصاص می‌یابد تا رانندگان ملزم شوند در طول مسیر با سرعت مطمئنه و با احتیاط کامل رانندگی کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزرات راه و شهرسازی (خراسان جنوبی) فرهاد صالحیان، مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چهارمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی و حمل و نقل و سوانح رانندگی خراسان جنوبی اظهارکرد: سهم تردد ناوگان سنگین در کشور ۱۵.۴ درصد است در حالی که در تصادفات سهم آنها  ۴.۷ درصد بوده که به نسبت ميزان تردد، رانندگان حمل و نقل جاده ای سهم کمتری در تصادفات داشته و رانندگي ايمني دارند.

وی افزود: انجام تحليل هاي درست کارشناسي و بر پايه تحقيقات و پژوهش هاي علمي و دانشگاهي با استفاده از ظرفيت هاي موجودموجب خواهد شد تا با درک درست و تحليل جامع به راهبردها و برنامه ريزي هاي اجرايي در جهت کاهش تصادفات دست يافت و دفتر آمار و ایمنی و ایمنی و ترافیک سازمان آمادگی دارد تا  ظرفیت ها و نمونه تحقیقات انجام شده  را با اععضا کمیسیون ارائه نماید.

مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قول تامین ۱۰ میلیارد اعتبار با تخصیص کامل برای خرید دوربین های نظارتی لیزر گان  را  داده  تا نظارت و کنترل رانندگان متخلف با سرعت و دقت بيشترانجام گيرد. و درهر نقطه ای از جاده که سرعت عامل تصادف است  و بتوان از آن استفاده کرد.

صالحیان تصریح کرد: در مکان هایی که واژگونی اتومبیل عامل تصادفات فوتي است باید اقدامات و تمهیداتی در حوزه راهداری در بحث شیارهای لرزاننده و شیب شیروانی آشکار سازی در نقاط  برای کاهش شدت تصادفات انجام خواهد شد زیرا همچنین تمهیداتی در مواقع حادثه تا عکس العمل راننده کاهش شدت تصادفات را در پی دارد.

وی با اشاره به اینکه کامیون ها ۲۸ درصد درگیر در تصادفات هستند، اضافه کرد: اگر زمان سفر رانندگان کامیون کنترل شود ۱۰ درصد فوتی‌ها را کمتر کرده که در حال پیگیری جهت انجام پروژه می باشیم .

مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: در بحث نقاط حادثه خیز تمام نقاط حادثه خیز آشکار سازی شده و برخی نقاط که به دلیل بروز تصادفات شکل می گیرد مصوب شده تا این نقاط اصلاح شود.

محمد فرهادی، معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان جنوبی نیز تصریح کرد: یکی از دلایل افزایش تردد در جاده های مواصلاتی استان  را وجود بازارچه مرزی ماهیرود است که فقط در این جاده روزانه به طور میانگین بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ خودروی سنگین تردد می کنند دیگر دلیل آن فعال شدن معادن در سطح استان می باشد و این افزایش تردد ما را ملزم به اقدامات تمهیدی بیشتر جهت ایمنی محور ها در جهت ایمنی در جاده های استان  می کند.

وی به افزایش اعتبار در بحث آموزش و خرید تجهیزات استان اشاره و تاکید کرد: خراسان جنوبی استانی کم برخوردار است و باید اهرم های تشویقی جهت رعایت ایمنی که اکثر از موتور سیکلت استفاده می کند و اقشار کم درآمد هستند داشته باشیم .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به گرامیداشت هفته ایمنی یاداور شد: لازم است تا اقدامات پیشنهادی به دستگاه‌ها ابلاغ شود تا آمادگی و زمان لازم برای گرامیداشت این هفته را داشته باشیم.

گفتنی است؛ فرهاد صالحیان، مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سفر به خراسان جنوبی به همراه اسدالله جلال زاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل خراسان جنوبی از مرکز معاینه فنی در حال ساخت خودروهای دو شهرستان بازدید کردند.

در ادامه بعد از حضور در کمیسیون ایمني، حمل و نقل و سوانح استان نیز به شهرستان نهبندان سفر و در طول محور از نحوه کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومي بازديد کرد.