شناسهٔ خبر: 99479 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان:

ثبت نام طرح جهش تولید مسکن در۲۴ شهر استان فارس آغاز شد

مهندس زاهدی-راه و شهرسازی فارس.jpg ثبت نام طرح جهش تولید مسکن در ۲۴ شهر استان فارس آغاز شد و متقاضیان ظرف مدت ۳۰ روز می توانند جهت ثبت نام اقدام نمایند .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ( فارس)، زاهدی مدیرکل راه وشهرسازی استان فارس گفت: از چهارشنبه ۲۸ مهرماه به مدت ۳۰ روز متقاضیان مسکن میتوانند جهت ثبت نام درطرح جهش تولید مسکن اقدام به ثبت نام کنند.

زاهدی جزئیاتی از نحوه تکمیل اطلاعات را در سامانه تشریح کرد و گفت:ثبت‌نام متقاضیان مسکن در اجرای قانون جهش تولید مسکن از ۲۸ مهرماه در سامانه saman.mrud.ir آغاز می‌شود .

وی اضافه کرد: در این دوره از ثبت نام که اولین مرحله ثبت نام قانون جهش تولید مسکن است در شهرهایی که تاکنون امکان تامین زمین وجود نداشت و شرایط احداث پروژه‌ها مهیا شده، ثبت‌نام آغاز خواهد شد.

مدیرکل راه وشهرسازی با اشاره به اینکه شرایط ثبت نام برای متقاضیان مسکن در اجرای قانون جهش تولید مسکن همان چهار شرطی است که در طرح اقدام ملی مسکن نیز موردتاکید بود، افزود:  داشتن فرم ج سبز (عدم استفاده از امکانات دولتی و یارانه‌ای زمین و مسکن و تسهیلات)، نداشتن مالکیت خصوصی، تاهل و یا سرپرست خانوار بودن، و داشتن سابقه حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن از شروط اصلی برای ثبت نام متقاضیان است.

زاهدی افزود:اطلاعات هویتی سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل وی که دارای شروط چهارگانه اعلام شده هستند به همراه شهر مورد تقاضا، باید توسط متقاضیان در سامانه وارد شود. وی گفت : بعد از پالایش اولیه و بعد از آنکه متقاضیان، واجد شرایط شناخته شدند از پذیرفته شدگان برای مراجعه حضوری به ادارات کل راه و شهرسازی شهرستانهاو یا سایر دستگاه‌های کارگزار و مجری از جمله بنیاد مسکن، دعوت می شود تا سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا پالایش شود. بعد از کنترل سابقه ۵ سال سکونت پذیرفته شدگان و واجدان شرایط در استان‌ها، در نهایت تایید نهایی به متقاضی داده می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس تصریح کرد: متقاضیانی که صحت مدارک آنها تایید شده است به نظام بانکی برای تشکیل حساب سپرده مسدودی به نام خود معرفی می‌شوند و متعاقبا به پروژه‌های شروع شده و یا در حال احداث معرفی می‌شوند.

زاهدی تصریح کرد: به محض تامین اراضی در شهرهایی که زمین برای آنها در این مرحله تامین نشده است، ثبت نام دوره دیگر آغاز می‌شود. همچنین متقاضیانی که شهر موردتقاضای آنها در این دوره از ثبت نام در لیست شهرها نیست باید منتظر باشند تا اراضی در شهر مورد تقاضای آنها تامین شود.

مدیرکل راه وشهرسازی فارس تاکید کرد: وزارت راه وشهرسازی تلاش کرده تا در افزایش تسهیلات پیشنهادی، ۵۰ درصد هزینه‌های ساخت‌وساز تامین شود که این تسهیلات در طی دوران ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود.

به گفته وی،کسانی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند نگرانی نداشته باشند زیرا تمامی مزایای موجود در طرح قانون جهش تولید مسکن نیز مشمول آنها خواهد شد و تفاوت ماهیتی از نظر مزایا برای متقاضیان وجود ندارد و طبق زمانبندی در صورت مشارکت، پروژه‌ها، تحویل متقاضیان می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی اعلام کرد: محدودیتی برای ثبت‌نام وجود ندارد و حداقل تا یک ماه امکان ثبت‌نام در سامانه اجرای قانون جهش تولید مسکن (saman.mrud.ir) وجود دارد. بنابراین واجدان شرایط بدون دغدغه، ثبت‌نام را انجام بدهند. طبیعتا بعد از یک ماه از زمان ثبت‌نام، توقف و پیرایش در اطلاعات خواهیم داشت.
زاهدی در پایان اسامی شهرهایی که دراستان فارس متقاضیان میتوانند ثبت نام کنند را بدین شرح اعلام کرد:اقلید،صفاشهر،فراشبند،قیر،نوراباد،اباده،ارسنجان،بوانات،کازرون،جهرم،استهبان،ایزدخواست، حاجی اباد، دبیران، شهر پیر، شهر جدید صدرا ،صغاد، قادراباد، مصیری،اردکان، بهمن، خشت، دژکرد، سده.