شناسهٔ خبر: 99777 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

از اول سالجاری تاکنون انجام شد؛

خط کشی یک هزار و ۳۶۰ کیلومتر از راههای ایلام

خط کشی .jpg مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: عملیات خط کشی یک هزار و 360 کیلومتر از راههای ارتباطی این استان در سال جاری در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (راهداری ایلام)؛ نورالله دلخواه اظهار داشت: خط کشی راهها که از مقرون به صرفه ترین نوع علائم ایمنی محسوب می شود، بطور مستقیم در دید راننده قرار گرفته و با وی یک حس نزدیک و متقابل برقرار می کند.

وی ادامه داد: نیروهای اداره ایمنی، ترافیک و حریم این اداره کل در این راستا به منظور افزایش ایمنی راهها، هدایت وسایل نقلیه و آگاهی دادن به کاربران راه بویژه در شب با دید محدود، تفکیک باندهای رفت و برگشت در نقاط بدون جدا کننده وسط و کاهش میزان تصادفات و سوانح رانندگی عملیات خط کشی راههای ارتباطی زیرپوشش را به طور ویژه انجام می دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام با تاکید بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی یادآور شد: این اداره کل به منظور کاهش هزینه ها و استفاده بهینه از اعتبارات این خط کشی ها  را به صورت امانی و پیمانی با استفاده از توان اکیپ های فعال خود انجام داده است.

دلخواه با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده این اداره کل در سال جاری بیان کرد: نگهداری راه های استان، عملیات لکه گیری آسفالت، خط کشی راه ها، نصب تابلو، بهسازی و اجرای ماسه آسفالت مقاطع از بین رفته رویه راه ها به طول ۱۰۰ کیلومتر نیز در دستور کار این‌ اداره کل است.

وی اضافه کرد: سال جاری علاوه بر خط کشی راه ها، نگهداری ۱۷۴ چراغ چشمک زن و ۹ برج نوری، نصب و تعمیرات تابلو اطلاعاتی ۶۷۴ شانه سازی ۵۶ کیلومتر، شیب شیروانی ۵۸ کیلومتر و شناسایی تجاوز به حریم ۹۱ عدد از دیگر اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: همچنین به منظور نگهداری پل ها و ابنیه فنی، عملیات تنقیه ۴۰۰ دستگاه پل و تنظیم بستر و لایه روبی بیش از ۵۰ دستگاه پل بزرگ نیز در اولویت برنامه کاری قرار دارد.

دلخواه با اشاره به اهم فعالیت های این اداره کل در سال گذشته گفت:  ۲۷۳ کیلومتر از راههای استان در این ‌مدت روکش آسفالت و لایه حفاظتی شد