نمایش همه
 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۱۹ ۱۰:۳۰

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۹ اسفند ماه می‌خوانید

  زمین خواران در محاق وزیر راه

  هرسال در آستانه تعطیلات نوروزی و به دلیل کاهش نظارت و حفاظت‌های لازم، افراد فرصت‌طلب و سودجو مبادرت به تجاوز به اراضی ملی و دولتی و تصرف در آن می‌کنند به همین خاطر امسال پیش از روی دادن چنین واقعه‌ای وزیر راه و  شهرسازی با ارسال نامه‌ای به محمد جعفر منتظری دادستانی کل کشور و دبیر شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع‌طبیعی از او خواسته است تا به این امر به صورت ویژه رسیدگی کند. این موضوع امروز در روزنامه «ایران» با عنوان «نامه وزیر راه برای مقابله با زمین‌خواری در ایام نوروز» به یکی از تیتر‌ها بدل شده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۱۴ ۱۳:۴۲

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۴ اسفند می‌خوانید

  ۳ تحلیل از علل رشد معاملات ملک در بهمن ۹۷

  بر اساس آمارهای اتخاذشده از دو منبع رسمی وزارت راه و شهرسازی و آمار بانک مرکزی تعداد معاملات مسکن در بهمن‌ماه بعد از چند ماه با رشد قیمتی و معاملاتی روبه‌رو شد.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۰۸ ۱۱:۰۶

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۸ اسفند می‌خوانید

  جشن روز چابهار با سرمایه‌گذاران خارجی

  روزی که به نام چابهار در تقویم ثبت شده امسال با حضور وزیر راه و  شهرسازی و دیگر مقامات کشوری و بین‌المللی برگزار و موجب شد تا جشن روز چابهار با حضور سرمایه‌گذاران خارجی رنگ و بوی متفاوتی بگیرد. این رویداد مهم امروز در روزنامه «خراسان» با تیتر «فرش قرمز سرمایه‌گذاری جهانی در چابهار» بازتاب یافت.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۰۷ ۱۱:۴۳

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۷ اسفند می‌خوانید

  دور زدن تحریم‌ها با تاکتیک خرید دست دوم هواپیما

  دبير انجمن شرکت‌های هواپيمایی با رد اعمال امکان خريداری هواپيمای نو توسط شرکت‌های هواپيمايی از دور زدن تحريم‌ها با خرید هواپیمای دست دوم خبر داد. این مدخل ورود روزنامه «تجارت» با تیتر «خرید هواپیمای دست دوم با دور زدن تحریم‌ها» بود که از این اقدام مهم شرکت‌های هواپیمایی خبر می‌داد.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۰۶ ۱۲:۰۱

  در مروری بر روزنامه های امروز ۶ اسفند ماه می خوانید

  یک عمر برای یک سقف؟

  با کاهش قدرت خرید و افزایش قیمت مسکن مدت خانه دار شدن مردم رو به کاهش رفته در حدی که برخی از کارگران و کارمندان توانایی اجاره منزل در شهرهای بزرگ را نیز از دست داده‌اند به همین دلیل دولت و خصوصا وزارت راه و  شهرسازی در تلاش است تا با اقدامات مثبت این بازار را متعادل کرده و خانه‌دار کردن مردم را سرعت ببخشد. روزنامه «همدلی» با تیتر «سال‌های طولانی تا خانه‌دار شدن» به ارزیابی این پرداخته که آیا زمان تهیه مسکن در ایران کاهش می‌یابد یا یک عمر برای یک سقف طول می‌کشد؟

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ ۱۳:۵۸

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۵ اسفند می‌خوانید

  از وضعیت شب عید معاملات مسکن تا فروش زیرقیمت املاک ایرانی‌ها در گرجستان

  بهمن امسال در ۱۳ منطقه رشد ۴۰ درصدی حجم کل معاملات مسکن در پایتخت نسبت به دی تجربه شد. از طرفی دارندگان املاک مسکونی در گرجستان مجبور هستند واحدهای خریداری شده را تنها به اتباع این کشور آن هم با قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت خرید به فروش برسانند. اینها از اهم موضوعات مسکنی هستند که مطبوعات کشور به آنها پرداخته‌اند.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۱۲:۵۳

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۴ اسفند می‌خوانید

  ۱۲هزار سقف برای محرومان خاش

  یکی از اصول تصریح شده در قانون اساسی تامین مسکن نیازمندان است و به همین خاطر دولت باید راهکارهایی کم‌هزینه برای اجرایی کردن این قانون به کارگیرد. ساخت ۱۲ هزار خانه برای مردم خاش که امروز روزنامه «خراسان» با تیتر «ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی محرومان در خاش آغاز شد» به نقل از معاون رییس جمهوری کار کرده در همین راستاست.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۳۰ ۱۴:۵۰

  در مروری بر روزنامه های امروز ۳۰ بهمن ماه می‌خوانید

  قیمت بلیت های نوروزی در پله ثبات

  بازار در سالی که گذشت شاهد رشد قیمت ها بود و بسیاری از اقلام مصرفی و خدماتی در ۱۱ ماه گذشته امسال با افزایش قیمت روبه‌رو بوده است، اما امروز یک خبر امیدوار کننده در روزنامه «ایران» با تیتر «قیمت بلیت نوروزی هواپیما و قطار ثابت ماند» نشان دهنده عزم وزارت راه و  شهرسازی در ثابت سازی قیمت‌ها در پرترددترین روزهای سال است.

 • مطبوعات ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۱

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۲۹ بهمن می‌خوانید

  بنادر کشور در حال تجاری سازی

  مساله تجاری سازی بنادر کشور برای تبدیل شدن آن‌ها به هاب منطقه و استفاده از ظرفیت های حداکثری از دریاها یکی از مسائل مهمی است که مورد توجه دولت و ملت است به همین خاطر روز گذشته وزیر راه و شهرسازی از ابتدای روز تا انتها به این موضوع پرداخت و باعث شد تا بسیاری از روزنامه‌های امروز این موضوع را به صورت گسترده پوشش بدهند. روزنامه «عصر اقتصاد» ترجیح داده است تا با تیتر «افزایش ظرفیت بنادر تجاری به ۲۳۰ میلیون تن در سال» سخنان محمد اسلامی را مورد توجه قرار دهد.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۲۷ ۱۲:۴۸

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۲۷ بهمن می‌خوانید

  مادر نظام جمهوری اسلامی باید نگین شهرسازی باشد

  رهبر معظم انقلاب شهر قم را «مادر نظام جمهوری اسلامی» می‌داند به همین دلیل «روزنامه اطلاعات» با تیتر «قم باید به نگین شهرسازی منطقه تبدیل شود» صحبت‌های روز گذشته محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این شهر را مبنی بر این که به دلایل مختلف این شهر باید به نگین شهرسازی ایران تبدیل شود، در مرکز توجه قرار داده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۲۳ ۱۵:۱۳

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۲۳ بهمن می‌خوانید

  خانه اولی‌ها در صف زمین

  حل مشکل مسکن در کشور یک مساله حیاتی است و به نظر می آید که حل این معضل برای خانه اولی‌ها جدی‌تر باشد به همین علت امروز روزنامه «آفتاب یزد» با تیتر «دولت به خانه اولی‌ها‌ زمین می‌دهد» سخنان وزیر راه و شهرسازی را بازتاب داده است که در آن خانه اولی‌ها باید منتظر دریافت زمین باشند.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۱۷ ۱۱:۴۹

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۷ بهمن ماه آمده است

  اروپا با ایران به آسیا متصل می‌شود

  حلقه ترانزیتی بین اروپا و آسیا تنها یک حلقه است و آن هم ایران است؛ این مطلب را نه تنها ما ایرانیان می‌دانیم بلکه روزنامه اکونومیک تایمز هند روز سه شنبه بیان کرده و امروز این مطلب در روزنامه «خراسان» با تیتر«ایران حلقه ترانزیت آسیا و اروپا» کار شده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۱۶ ۱۳:۴۰

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۶ بهمن ماه می‌خوانید

  تمرکز بازار بر مسکن متراژ پایین

  بازار مسکن پیچیده‌ است و نمی‌توان بدون در نظر گرفتن بسیاری از مولفه‌ها برای آن تعیین تکلیف کرد؛ با این حال امروز روزنامه «آرمان امروز» با تیتر «خانه‌های كوچك نقطه تمركز بازار» تلاش کرده است تا با استدلال‌های گوناگون و صحبت با کارشناسان مختلف به تحلیل بازار مسکن بپردازد و در این تحلیل به این نتیجه رسیده که تمرکز بازار مالک بر خانه‌های با متراژ پایین است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۱۵ ۱۱:۱۵

  در مروری بر روزنامه های امروز ۱۵ بهمن ماه می‌خوانید

  وزیر راه و شهرسازی از شکستن انحصار لاستیک و استفاده از ظرفیت‌های داخل می‌گوید

  امروز شاید مهم ترین خبر وزارت راه و  شهرسازی در روزنامه‌های امروز مصاحبه مفصل محمد اسلامی وزیر متبوع این وزارت خانه با روزنامه شرق باشد مصاحبه‌ای که محمد اسلامی در سطرهای چاپ شده در روزنامه شرق تلاش کرده است تا مهم ترین مسائل وزارت خانه تحت مدیریتش را بیان کند و در این میان از شکسته شدن انحصار لاستیک تا استفاده از ظرفیت های داخل در پروژه های مختلف بگوید.

 • مطبوعات ۱۳۹۷-۱۱-۱۴ ۱۳:۰۳

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۴ بهمن ماه می‌خوانید

  هوانوردی نیازمند دیپلماسی است

  در ایران زندگی می‌کنیم؛ کشوری با شرایط ناب و ویژه چه از لحاظ طبیعی و چه از نظر استراتژیک. کشوری که اقتصادش بر پایه نفت استوار است. کشوری که سرمایه‌گذاری در آن پرریسک بوده و با هیجان زیادی همراه است این پیش درآمد روزنامه امروز "قانون" است که با تیتر" لزوم راه‌اندازی دیپلماسی هوانوردی" یادآور شده است که صنعت هوانوردی ایران نیازمند دیپلماسی جدی است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۱۳ ۱۲:۲۹

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۳ بهمن ماه می خوانید

  پرواز چارترها در آسمان مه‌آلود

  سازمان هواپیمایی اعلام کرده است با هر گونه تخلف در بلیت‌فروشی یا تخطی از بخشنامه‌های این سازمان درباره ممنوعیت فروش بلیت‌های چارتری، برخورد خواهد کرد. این مساله که در روزنامه" آرمان امروز" با تیتر " هدایت پروازهای چارتری به مقاصد گردشگری" آمده است، سرنوشت پروازهای چارتری را در هاله‌ای از ابهام توصیف کرده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۰۸ ۱۴:۴۸

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۸ بهمن ماه می خوانید

  ساخت یک بزرگراه برای انتقال سنگ آهن

  توسعه محورهای مهم جاده ای و ریلی به منظور افزایش ترانزیت در کشور بویژه در زمان تحریم اهمیت زیادی در کسب درآمد و رشد اقتصادی دارد و یکی از مناطق پرتردد هم از نظر حمل بار و هم جابه‌جایی مسافر منطقه شرق کشور بخاطر معدن سنگ آهن و کارخانه‌های متعدد منطقه شرق کشور و مسیر تربت حیدریه به سنگان است این پیش درآمد روزنامه " ایران" با تیتر" ساخت بزرگراه تربت حیدریه - سنگان برای انتقال سنگ آهن" است برای مصاحبه با خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور که از ساخت بزرگراهی برای انتقال سنگ‌آهن منطقه خبر می دهد.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۰۷ ۱۱:۴۲

  در مروری بر روزنامه های امروز ۷ بهمن ماه می خوانید

  حذف کپر نشینی از جنوب کرمان

  سازمان برنامه و بودجه کشور برای ساخت سریع ۱۰ هزار واحد مسکونی در جنوب استان کرمان با هدف جمع شدن کپرنشینی در این منطقه تفاهم‌نامه ای با کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد کرد. این خبر خوشی بود که دیروز از سوی محمد باقر نوبخت به رسانه‌ها مخابره شد و امروز با تیتر «کپرنشینی طی یک سال از جنوب کرمان حذف می‌شود» در روزنامه «خراسان» به صورت مفصل به آن پرداخته شده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۰۶ ۱۲:۳۴

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۶ بهمن ماه می‌خوانید

  سایه دوباره تحریم‌ بر خطوط هوایی ایران

  موضوع تحریم های صنعت هوایی برای این صنعت بزرگ کشورمان جدید نیست، اما این بار دور جدید تحریم های صنعت هوایی پس از توقفی چند ساله دوباره شامل شرکت‌های مسافربری اصلی  کشور یعنی هما و ماهان شده و پاسخ و اعتراض وزیر راه و شهرسازی به این امر، به سرعت به تیتر بسیاری از خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها بدل شد.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۸

  در مروری بر روزنامه های امروز ۳ بهمن ماه می خوانید

  سقوط آزاد تورم مسکن تهران

  تورم ماهانه مسکن در تهران با سقوط آزاد در اولین ماه زمستان، به مرز «صفر» نزدیک شد این جمله امیدوار کننده که امروز در روزنامه" دنیای اقتصاد" با تیتر «ترمز تورم مسکن پایتخت»  نوید بخش آن است که در تهران نمودار جهشی تورم مسکن از بین رفته و  قیمت‌ها در بازار مسکن در این شهر به تعادل نزدیک شوند.

 • مطبوعات ۱۳۹۷-۱۰-۳۰ ۱۳:۳۳

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۳۰ دی ماه می‌خوانید

  ساختمان فروریخته پلاسکو؛ ابهام‌ها و وعده‌ها

  ۳۰ دی ماه سال ۹۵ ساختمان پلاسکو در چهارراه استانبول تهران فروریخت و از همان زمان وعده ساخت این ساختمان با توجه به رعایت ضوابط شهرسازی و معماری به یکی از چالش برانگیزترین مباحثی که می‌توان به آن پرداخت تبدیل شد. روز گذشته اما وعده‌ای جدید برای اتمام ساخت این ساختمان به کسبه آن داده شد وعده‌ای که به نظر می‌رسد با توجه به عدم صدور پروانه ساختمانی در هاله‌ای از ابهام قرار داشته باشد. همین مساله دستمایه روزنامه «اطلاعات» بوده است تا با برگزیدن تیتر «ساختمان جدید پلاسکو تا مهر سال ۹۹ تکمیل خواهد شد» به این موضوع بپردازد.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۰-۲۹ ۱۴:۰۴

  در مروری بر روزنامه های امروز ۲۹ دی ماه می‌خوانید

  آیا جیره بندی مصالح حقیقت دارد؟

  جیره بندی، کوپنی شدن، یارانه‌ای و یا هر واژه دیگری که بر طرح توزیع مصالح ساختمانی به صورت تهاتری توسط دولت می‌توان گذاشت... اما با این حال سئوال اصلی که باید جواب داد این است که آیا این امر حقیقتی مسلم است یا نه؟ چنین سوژه‌ای امروز دستمایه روزنامه «آرمان امروز» بوده است که با برگزیدن تیتر مصالح ساختمانی کوپنی می‌شوند؟ از منظر خود به این امر پرداخته است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۰-۲۶ ۱۲:۵۰

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۲۶ دی می‌خوانید

  نیروهای تازه نفس در وزارت راه و شهرسازی

  روز گذشته تودیع و معارفه سه معاون وزیر راه و  شهرسازی در حوزه مسکن و شهرسازی انجام شد. طبق صحبت‌های وزیر راه و شهرسازی این نیروهای تازه نفس آمده‌اند تا به برنامه ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان دولت تحقق بخشند. امروز روزنامه «ایران» با تیتر «آغاز ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی جدید از بهمن ماه» به این تغییرات پرداخته است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۰-۲۳ ۱۲:۵۳

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۲۳ دی می‌خوانید

  چرتکه اندازی برای سهم استان‌ها از مسکن حمایتی

  سهمیه ۳۱ استان برای ساخت مسکن حمایتی در قالب طرح عرضه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی جدید در سال، مشخص شد. این طرح برای اجرا در دو سال پیاپی با ظرفیت کل ۲۰۰ هزار واحد، تدوین شده و خانوارهایی را که توان خرید مسکن در آنها معادل «حداقل ۵ سال انتظار در صورت پس‌انداز ۱۰۰ درصد درآمد ماهانه» است، شامل می‌شود، شروع مطلبی است که «دنیای اقتصاد» به تشریح موضوع مسکن‌های حمایتی دولت اختصاص داده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۸

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۲۲ دی می‌خوانید

  مُهر اتمام بر مسکن مهر

  محمد اسلامی به انحای مختلف تاکید دارد که مسکن مهر باید تمام شود تا مردم دیگر نگران خانه‌های از پیش خریده خود در این سایت‌ها نباشند و این حرف مُهر تاییدی باشد بر تعهد این وزارتخانه بر اتمام مسکن مهر. روزنامه «تجارت» نیز با انتخاب تیتر «تحويل ۱۳ هزار مسکن مهر به متقاضيان تا پايان سال» با نقل سخنان وزیر راه و  شهرسازی در بازدید از پرند به این موضوع پرداخته است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۰-۱۹ ۱۱:۴۷

  در مروری بر روزنامه های امروز ۱۹ دی ماه می خوانید

  بانک ها در بازار ملک

  طبق نص صریح ماده ۳۴ قانون پولی و بانکی ، بانک ها از ورود به خرید و فروش کالا، خرید سهام ، معاملات غیر منقول و .. منع شده‌اند. این قانون ورود بانک‌ها به بازار مسکن و ملک را نیز شامل می شود زیرا ورود بانک‌ها به چنین بازارهایی سبب برهم زدن روند مصرف شده و قیمت ها را برای مصرف کننده واقعی افزایش می‌دهد. روزنامه "کیهان" با تیتر «۴۹ درصد منابع بانک‌ها صرف خرید ملک شده است» به نقل از ‌‌‌‌‌‌‌‌رئیس ‌مجمع کارآفرینان کشور از ورود دوباره بانک ها به بازار ملک خبر می‌دهد.

 • مطبوعات ۱۳۹۷-۱۰-۱۸ ۱۳:۰۱

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۸ دی ماه می‌خوانید

  شروع تجارت هند در چابهار

  دولت هند اعلام کرد از روز دوشنبه عملیات تجاری خود در بندر چابهار جمهوری اسلامی ایران را با ورود یک کشتی قبرسی با محموله ۷۲ میلیون تن ذرت رسما آغاز کرده است. براساس بیانیه وزارت کشتیرانی هند، این کشور از روز دوشنبه مدیریت بخشی از بندر راهبردی چابهار در استان سیستان و بلوچستان ایران را عملا بر عهده گرفت این نوشته های مطلع ورودی روزنامه" جمهوری اسلامی" برای اعلام خبر شروع تجارت هند در چابهار با تیتر " هند عملیات تجاری در چابهار را آغاز کرد" است که امروز منتشر کرده است.

 • مطبوعات ۱۳۹۷-۱۰-۱۷ ۱۵:۵۹

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۷ دی‌ماه می‌خوانید

  غبارزدایی از قوانین حمل‌ونقل الزامی است

  بازنگری قوانین یکی از مسائل ضروری است؛ این امر نه‌تنها می‌تواند توسعه اقتصادی  کشور را سرعت بخشد بلکه می‌تواند به تولید اشتغال‌های پایدار بینجامد. به همین علت به نظر می‌رسد باید به‌سرعت برای قوانین حمل و نقلی تصمیم‌گیری شود تا ترانزیت کشور روند افزایشی خود را ادامه دهد. این مسئله امروز سوژه روزنامه «عصر اقتصاد» بود تا در گفتگویی با دبیر انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی ایران با تیتر «قوانین مربوط به ترانزیت باید بازنگری شود» به تاکید بر ضرورت غبارزدایی از قوانین حمل‌ونقل پرداخته شود.

 • مطبوعات ۱۳۹۷-۱۰-۱۵ ۱۰:۵۰

  در مروری بر روزنامه های امروز ۱۵ دی ماه می‌خوانید

  زمستان و مسکن؛ مسکن در زمستان

  با آغاز زمستان خواب طولانی مدت بسیاری از بازارهای اقتصادی کشور آغاز می‌شود خوابی که سم رکود را بر بازار تزریق کرده و  مشکلات اقتصادی را بیش از پیش افزایش می‌دهد؛ با این حال روزنامه «دنیای اقتصاد» با ۳۰ صاحب‌نظر اقتصادی گفتگو کرده و به دنبال یافتن نسخه ترکیبی ضدرکود در بازار ملک در زمستان بوده است که با تیتر «سمت‌وسوی زمستانی مسکن» این نسخه را منتشر کرده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۰-۱۲ ۱۳:۲۷

  در مروری بر روزنامه های امروز ۱۲ دی ماه می خوانید

  استانداران همیاران بازآفرینی می‌شوند

  توجه به بافتهای فرسوده و قدیمی و رفع ناپایداری آن‌ها، به موضوعی جدّی و محوری تبدیل شده، به گونه ای که سازمان‌های ذیربط را به تکاپو برای ساماندهی و بازآفرینی این بافت‌ها سوق داده و لزوم مداخله در این بافتها را مطرح کرده است. به همین دلیل دولت با طرح ملی بازآفرینی شهری سعی کرد به ساماندهی این امر بپردازد با این حال در ماه‌های گذشته به دلیل عدم همکاری ارگان‌های ذی‌ربط این طرح نتوانست چنان که پیش بینی شده بود در دست اجرا قرار بگیرد. گفته‌های معاون وزیر راه و شهرسازی در مصاحبه‌ امروز با روزنامه «عصر اقتصاد» با عنوان «استانداران زمین‌های دولتی طرح بازآفرینی را شناسایی می‌کنند» نشان می‌دهد قرار است استانداران برای پیشبرد اهداف این طرح همیاران بازآفرینی استان خود شوند.